Berani v úvodním zápase poháru nestačili na brněnskou Kometu

Zlín - [FOTOGALERIE] Porážkou vstoupili do Tipsport Cupu extraligoví hokejisté Zlína. V úvodním duelu skupiny D sice vedli nad Kometou Brno 2:0, ovšem prvoligista třemi góly strhl vítězství na svou stranu. Další utkání poháru sehrají zlínští hokejisté zítra na ledě prvoligové Olomouce (od 18 hodin).

5.8.2008

Zlín hrál s Kometou BrnoFoto: Martin Břenek

Vstup do utkání měli domácí excelentní. Prakticky první dvě šance proměnili ve vedení 2:0. Poté ovšem převzal otěže zápasu asi tisícovkou svých frenetických fanoušků hnaný prvoligista, který nejenže Zlín na dlouhé minuty sevřel v obranném pásmu, ale také dvěma rychlými góly srovnal.

„Chvílemi mi připadalo, jako bychom hráli venku. Fanoušci soupeře vyli vynikající,“ vysekl poklonu divákům hostí zlínský Ivan Rachůnek. „Škoda, že jsme za vedení dva nula hru neuklidnili. Naopak jsme ji otevřeli, což vyhovovalo Brnu,“ připustil Rachůnek.

O osudu utkání tak rozhodla až poslední minuta, ve které přečíslení tři na dva proměnil ve vítězný gól Švagrovský. K vyrovnání domácím nepomohla ani půlminutová power play.

Po utkání ještě oba celky absolvovaly po pěti trestných stříleních, ve kterých byli úspěšní pouze domácí Balaštík s Rachůnkem.

„Chtěli jsme vyhrát, ovšem Kometa mě hodně překvapila, hrála moc dobře. Zápas měl svou kvalitu i díky fanouškům, které Brnu může závidět nejeden extraligový klub. Za stavu 2:2 jsme měli i my gólové šance, přičemž šťastnější byl soupeř. Za svůj výborný výkon si zasloužil vyhrát,“ přiznal po utkání domácí trenér Zdeněk Venera, kterému se nelíbila především obranná hra týmu.

„Původně jsem myslel, že poznámkový papír mi bude stačit na celý zápas. Po první třetině byl však popsaný. Vše si rozebereme na čtvrtečním tréninku u videa,“ slíbil na dálku svým svěřencům Venera. „Porážka nás samozřejmě mrzí, ale jsme stále ve fázi přípravy, proto z toho žádnou tragédii neděláme,“ dodal.

Fanoušci i hráči Komety po utkání zářili štěstí. Skalp extraligisty se cení, třebaže byl v rámci přípravy. „Určitě je pro nás povzbuzením do další práce. Kluci si potvrdili, že práce má smysl. Zvrátit výsledek proti tak silnému soupeři se cení,“ přiznal brněnský asistent trenéra Viktor Lukeš. „Kluci se chtěli ukázat proti extraligovému celku, což se povedlo. Ale náš cíl je někde jinde,“ upozornil asistent.

RI OKNA ZLÍN – KOMETA BRNO 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Rachůnek (Kollár), 3. Brunec (Ondráček) – 11. Kempný (Zubíček), 12. Vondráček (Švagrovský), 60. Švagrovský (Vodráček). Rozhodčí: Hradil – Bryška, Machálek. Vyloučení: 9:6. Bez využití. Diváci: 2500.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Bořuta, Nosek, Ďurák, Míka, Matula, Vosátko, Lučka – Balaštík, Leška, Andrašovský – M. Pšurný, Kollár, I. Rachůnek – Kubiš, Bakán, Záhorovský – Ondráček, Matějka, Brunec. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.

Kometa: Hylák (Štefl) – Kempný, Zubíček, Houdek, Mikel, Lukačovič, A. Lhotský, J.Liška, David – Michal Černý, I. Padělek, Klimt – P.Sedlák, Barus, Mikšan – R. Vondráček, Brabenec, Švagrovský – Bakrlík, Kostourek, Polodna. Trenéři: Vladimír Kýhos a Viktor Lukeš.

Semaforový fantom hazarduje se životy lidí

„Prosím o opravu otočeného semaforu v ulici Díly I,“ zní nezvyklá žádost paní Lídy. Představte si, že přijedete na křižovatku. Signál na semaforu svítí, vy na něj ale nevidíte. Někdo jej totiž otočil tak, že na něj nevidíte, a tak nevíte, jestli můžete do křižovatky vjet, či ne.

Janíček se s Kvistem shodl: Utkání jsme chtěli za každou cenu dohrát!

ROZHOVOR/ - Poprvé nastoupil v základní skupině Evropské ligy od první minuty a hned vedl ševce jako kapitán. I když se bojovník Tomáš Janíček objevil v sestavě Fastavu na netypickém místě defenzivního záložníka, dařilo se mu rozbíjet dánské útoky a narušovat hru soupeře.

Páník: Kluci si zaslouží pochvalu, ne poznámku! Kdo dvakrát vyhraje, postoupí

Po mlhou poznamenaném utkání se v něm mísily různé pocity. Lehké zklamání, stejně jako radost z nejlepšího výkonu či prvního gólu v Evropské lize. Trenér prvoligových fotbalistů Zlína Bohumil Páník byl po čtvrtečním duelu v Olomouci s Kodaní (1:1) na své svěřence hrdý.

Trolejbusy na Jižních Svazích zůstaly v odpolední špičce bez proudu

Dvacetiminutový výpadek napájení trolejového vedení v oblasti Jižních Svahů zkomplikoval včera v odpolední dopravní špičce cestování na největším zlínském sídlišti.