O zábavu je postaráno, hrají se šachy, modeluje se z hlíny a zpívá

Dvaasedmdesátiletého Josefa Škrabálka však mrzí deštivé počasí. „Mám rád přírodu a těšil jsem se, že vyrazím na procházku do lesa,“ prohodil smutně.
O dvacet let mladšímu Jaroslavu Mezírkovi to naopak vůbec nevadí.„Mým koníčkem je vaření, takže se prakticky nehnu z kuchyně,“ sdělil kuchař, který denně připravuje jídlo pro všechny účastníky pobytu. Včera si například pochutnávali na domácím guláši s knedlíky a vanilkovém pudinku se šlehačkou.

Třídenní program je přizpůsoben tomu, co pět starších pánů baví. „Zpíváme lidové nebo trampské písničky, modelujeme z hlíny hrnečky nebo odpočíváme při poslechu hudby,“ přiblížil student sociální pedagogiky Marek Mikláš, který má zdejší účastníky společně s dalšími třemi kolegy na starosti. „Někdy se stane, že je něco bavit přestane, tak se vrhneme na jinou činnost,“ dodal Mikláš.

Otrokovický Azylový dům Samaritán uspořádal relaxační výlet pro lidi bez domova už podruhé. „Změna prostředí a příroda sama má významný terapeutický efekt,“ vysvětlil jeho vedoucí Pavel Polák. Dodal, že účastníci se zaměřují především na sebepoznávání, rozvoj a pozitivní posilování. „Podstatné je i to, že si rozdělují role a spolupracují -vaří, nakupují i uklízejí,“ doplnil.