„Stav autobusového nádraží je všem Zlíňanům známý. Proto komunikujeme se zástupci společnosti Z-Group, abychom alespoň zmírnili jeho současný špatný stav, než dojde k rekonstrukci, která je navázána na stavbu nového dopravního terminálu. Podle mě by si však opravu již nyní zasloužila výpravní i sousední budova. Myslím, že vzhledem prodlužování příprav stavby dopravního terminálu by návratnost investice díky zhruba 15 milionové roční platbě kraje soukromému majiteli za vjezdy autobusů a případnému zvýšení nájmu zrekonstruovaných prostor mohla i ekonomicky vycházet,“ popsal primátor Jiří Korec.

Primátor se na schůzce, na které jej doprovázeli ředitel Městské policie Zlín (MP Zlín) Milan Kladníček a vedoucí Odboru městské zeleně magistrátu města Zlína Ivo Divoký, dohodl se zástupci společnosti Z-Group na postupu týkající se především eliminace nepřizpůsobivých občanů. Ti se v okolí autobusového nádraží dlouhodobě zdržují, přespávají a žádají kolemjdoucí o peníze, za které si pak kupují alkohol.

„Dohodli jsme se, že MP Zlín v součinnosti s Policií ČR zvýší kontroly a dohled autobusového nádraží. Dále bude postaveno mobilní oplocení pro ohraničení zadní části výpravní budovy, aby nepřizpůsobiví občané nespali pod přilehlým přístřeškem. Městská zeleň zrealizuje zmlazení keřů pro zajištění průhlednosti lokality, aby v této nebyla temná zákoutí. Vzhledem k nedávnému pádu stromu se uskuteční i audit a tahové zkoušky všech stromů v lokalitě. Dle výsledků budou přijata další opatření. Chceme taktéž zamezit posedávání na zídce u vstupu na autobusové nádraží tím, takže jsme oslovili městské architekty, aby nalezli vhodné řešení. Do konce prázdnin chceme mít vše hotové,“ upřesnil Jiří Korec.