V krajském statistickém srovnání pak získala druhou příčku v pořadí knihoven podle procenta čtenářů z celkového počtu obyvatel města. Tamní bibliotéku navštěvuje 28,57% všech Kloboučanů.

„Městská knihovna roku je soutěž, která si klade za cíl ocenit nejlepší české knihovny, jež jsou zřizovány městy, a motivovat je ke zkvalitnění a rozšíření veřejných knihovnických a informačních služeb. Druhé místo je pro nás v konkurenci celé republiky obrovským úspěchem a také závazkem k tomu, abychom i nadále pracovali na zvyšování kvality našich služeb a knihovního fondu,“ pověděl k výsledku ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Jaroslav Baloušek.

Pracovnice valašskokloboucké bibliotéky připravují pro návštěvníky řadu akcí. Až do půlky prosince potrvá projekt s názvem Kamarádka knihovna, ve které děti svým známkováním rozhodují o nejlepší české knihovně pro děti. „Ve vysvědčení, které nám děti vyplní, budou hodnotit například výběr knih a časopisů, snadnost orientace, programy pro děti, vybavení knihovny a další ukazatele. Výsledky od malých čtenářů pak budou doplněny mimo jiné procentem registrovaných dětských čtenářů z počtu všech dětí ve městě a zaslány do soutěže,“ upřesnila knihovnice Ladislava Jařabová.