Konflikt začal podle svědků tak, že se skinheadům nelíbil zpěv místních Romů. „Pozpěvovali ve vestibulu nádraží. To se asi skinům nelíbilo,“ prozradil jeden ze železničářů. Potyčku nakonec odnesl mladý muž z Valašského Meziříčí, který na nádraží čekal na vlak a podle všeho nepatřil ani k jedné ze znesvářených skupinek.

Cestující podráždili extremisty zpěvem, mladý muž byl lehce zraněn

Rozzuření extremisté jej strhli na zem a nevybíravým způsobem napadli. Přivolaní policisté mladíka převezli na ošetření do nemocnice. Z lehkých poranění a modřin se podle lékaře bude vzpamatovávat minimálně týden. Hlídka na místě zadržela šestnáctiletého mladíka z Valašského Meziříčí, který strávil noc v cele.

„Mladistvý je podezřelý ze spáchání provinění ublížení na zdraví a výtržnictví,“ potvrdila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Další informace o šarvátce vzhledem k věku útočníka policisté nemohou poskytnout. Mluvčí ale dodala, že po jeho kumpánech intenzivně pátrají.
K podobným incidentům nedochází podle policistů ve Vsetíně příliš často. Naposledy se střetli extremisté s Romy před rokem, kdy dva muži z Čech najeli svým autem do jednoho romského mladíka poblíž místní restaurace u Růžičků.

Tehdy museli policisté uklidňovat rozvášněné Romy dlouho do noci. Ti totiž muže začali pronásledovat v autě po Smetanově ulici a chtěli je potrestat sami.