Mezinárodní open-air festival Masters of Rock začíná ve čtvrtek 11. července a potrvá do neděle 14. července 2019. Příznivce rockové a metalové hudby opět přivítá důvěrně známé a oblíbené prostředí likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích.

Tahounem prvního dne festivalu bude legendární britská skupina Uriah Heep, v pátek pak metalová opera Tobiase Sammeta Avantasia.

Sobotním lákadlem bude holandský symphonic-metalový klenot Within Temptation s okouzlující zpěvačkou Sharon den Adel. „Hlavní hvězdou neděle je nejslavnější kapela světa žánru progmetal americký Dream Theater,“ uvedl Jiří Daron.

Uriah Heep jako bonbónek

Organizátoři chystají bonbónek v podobě již zmíněné kapely Uriah Heep. Představí se společně s bývalými členy kapely.

„Se současnou sestavou vystoupí i zpěvák John Lawton a baskytarista Paul Newton,“ přiblížil Jiří Daron. Jako překvapení by s kapelou podle šéfa festivalu měla vystoupit i další velká metalová osobnost, která s nimi nikdy nehrála, ale která tuto legendu obdivuje a na svém albu v minulosti přinesla i cover song od “Uriasu”. „Zkrátka, bude to velká oslava kapely, která inspirovala a stále inspiruje spoustu muzikantů,“ přidal Daron.

Oříšek? Tři produkce

Největším oříškem pro organizátory jsou tři obří produkce, které na Master of Rock letos přivezou kapely Avantasia, Within Temtation, Dream Theater. Každá z nich má mimo dekoraci a pódiová světla i obří LED stěnu různých rozměrů.

„Takže každou noc musí technici scénu předělat,“ vysvětlil šéf akce.

Populární autogramiáda

Stálicí programu zůstává autogramiáda.

„Je velmi populární,“ přiblížil Jiří Daron. Fanoušci se s hvězdami festivalu mohou setkat na Prosperita Meet and Greet Stage, které organizátoři opět připraví vedle dvou koncertních pódií.

„Nechám si opět podepsat tričko a udělám selfíčka,“ těší se Alice Málková, která na festival každoročně přijíždí až z Liberce. I když fronty bývají poměrně dlouhé, vyplatí se prý počkat.

„Rozbuší se srdce a ty pohledy přímo do očí…,“ uvedla studentka Technické univerzity v Liberci a větu dojetím ani nedokončila.

CD pro návštěvníky jako dárek

Prvních patnáct tisíc účastníků festivalu dostane krásný dárek v podobě kompilačního CD Masters od Rock 2019.

„Bude nadupané hity od 18 kapel, které na festivalu vystoupí,“ přiblížil šéf festivalu Jiří Daron.

Do akce míří i policisté

Organizátoři se každoročně pečlivě věnují i bezpečnostním opatřením. „Pravidelné porady děláme i s Policí České Republiky,“ uvedl Jiří Daron.

Podle šéfa zlínské Městské policie Milana Kladníčka jsou návštěvníci tohoto festivalu velmi spořádaní. Nejsou prý s nimi žádné problémy.

„To máme za léta konání festivalu ověřené. Jdou za svoji kulturou a hudbou,“ pochválil fanoušky Masters of Rock festivalu.

Strážníci od středy do neděle přesto navýší kontroly vlakového a autobusového nádraží, stejně tak přístupová místa. „Dochází však k minimálním incidentům,“ přidal.

Upozorňuje pak na zvýšenou dopravní aktivitu a to zejména ve dnech, kdy budou fanoušci rocku a metalu najíždět do Vizovic a z areálu odjíždět. Festival přivítá až k třiceti tisícům lidí. „Více jak polovina najíždí přes Zlínsko,“ doplnil Milan Kladníček. Apeluje také na řidiče, aby nekonzumovali alkohol a nepožívali jiné návykové látky.

Kde je možné si objednat lístky?

Lístky jsou v prodeji jsou v sítích Ticketportal, Ticketstrem a Ticketmaster. Objednat si je lze na dobírku přes festivalový web www.mastersofrock.cz. „Budou k dispozici i na pokladnách v průběhu festivalu,“ uzavřel šéf festivalu Jiří Daron.