Na ukázku připomínající události, které se udály v Rusku a které vešly do dějin jako Velká říjnová socialistická revoluce, se přišlo podívat několik desítek diváků, které neodradilo ani špatné počasí.

„Je to naprosto perfektní. Člověk si také zavzpomíná na ruštinu, kterou jsme se učili. Je příjemné rozumět vojákům, kteří mluví rusky. Počasí mi nevadí, patří k tomu. Celé představení je pak víc autentické,“ mínil například divák Dalibor Šmakal z Holešova. Mezi přihlížejícími nechyběly ani děti. „Mně se to tu líbí moc. Nejvíc ze všeho to střílení, i když jsem se bála, že se do mě trefí. Jenom mi vadí, že mě tak zebou nohy,“ posteskla si malá Jitka Dvořáková, rovněž z Holešova.

Organizátoři byli s akcí spokojeni. „S představením jsme začali už před lety, kdy jsme se jen fotili na novoročenku ve Vizovicích. Uspořádali jsme tam podobnou akci, ale v menším měřítku,“ vzpomínal jeden z aktivních účastníků rekonstrukce Jaroslav Pleva. Dodal, že ukázku dobytí Zimního paláce předvedli v Holešově po domluvě s pracovníky tamního kulturního střediska a se členy klubu vojenské historie Maxim.