Jani, jak trávíte tyto dny?
Snažím se doladit poslední detaily, nachystat pokojíček na příchod prcka a zároveň vyzdobit dům k blížícímu se adventnímu času. Miluji Vánoce a vše kolem nich, letos je ta příprava brzká, protože nevím, jak to bude u nás doma vypadat, až přivezeme miminko, tak chci mít všechno nachystané dopředu. Zrovna dneska mám v plánu pustit se do pečení lineckého :)

Spíte v noci, nebo miminko hodně kope?
Co se týče spánku, poslední týdny jsou náročné. Miminko mě moc nenechá vyspat, jelikož velice rádo řádí hlavně v noci a ne každá moje poloha se mu líbí. Když se vyspím alespoň 4 hodiny, tak jsem spokojená a můžu druhý den fungovat. Pak jsou ale noci, kdy spím jen třeba dvě hodiny. A to je druhý den znát.

Co pověstné těhotenské chutě?
Jídlo jsem si v průběhu celého těhotenství užívala, ale už se těším, až zavedu zase zdravější režim. Nikdy jsem moc neměla ráda gumové bonbony obalené v kyselém cukru a teď bych je mohla jíst po kilech (smích). Ale snažím se tělu dopřávat co nejvíce zdravých potravin, abych to vyvážila. Zároveň ale miminku dopřeji, když má na něco chuť…

Rodit můžete každým dnem, je auto v pohotovosti?
Vzhledem k tomu, že manžel jezdí do práce autem, není auto u domu stále zaparkované. Ale naštěstí manžel pracuje blízko a je neustále v pohotovosti na telefonu. Takže až to přijde, bude doma jako na koni. Kdyby ale nastala situace, že by odjel mimo město dál, tak moji rodiče pracují taky v našem městečku, takže mi stačí zvednout telefon a vybrat si, koho vytočím :)

Obáváte se pobytu v nemocnici? Chcete využít nějakou nadstandardní službu?
Já, jako introvert, bych si ráda připlatila za samostatný pokoj a soukromí. Je to fajn i i kvůli návštěvám. Ale uvidíme, jaká bude situace. Na zlínskou porodnici mám z okolí jen samé pozitivní ohlasy, takže ať to dopadne jakkoliv, myslím, že budeme v dobrých rukách…