„Hasiči v našem kraji evidují několik desítek událostí. Především se jedná o popadané stromy na komunikace. V Luhačovicích a Uherském Brodě došlo k uvolnění střech na domě a garáži, které spadly na zem.," uvedla mluvčí hasičů ve Zlínském kraji Lucie Javoříková.

Telefonáty na tísňovou linku však neustávají a zdá se, že se hasiči dnes v noci nezastaví.

Čtyři týmy vyrazily na pomoc Jižní Moravě

Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš večer na svém twitterovém profilu oznámil, že z kraje zamířily čtyři výjezdové záchranné týmy krajské záchranky do postižené oblasti na Jižní Moravě.

"Hodně sil a držíme palce. Jsme připraveni pomoci," napsal Holiš.

"V našem kraji je několik zaplavených sklepů, nejvíce poškozených střech na Luhačovicku. Hasiči v akci. Buďte opatrní," dodal Radim Holiš na sociální síti.

Místa bez elektřiny

Energetici hlásí v rámci Zlínského kraje výpadek dodávek elektrického proudu u zhruba 16 tisíc odběratelů. Nejvíce jich v poslední době přibylo v okolí Slavičína.

Ze všech koutů České republiky se sjíždí složky integrovaného záchranného systému do nejvíce postižených oblasti Hodonínka a Břeclavska. Policie České republiky prosí všechny řidiče o ohleduplnost a uvolnění cesty.

"Prosíme, sledujte zpětná zrcátka, a uvolňujte cestu nejenom nám, ale i hasičům a zdravotníkům," uvedla Policie na svém twitterovém účtu.

Online reportáž