„Zpětně Ernestovi vyčítám, že mladým nedal moc šancí. Teď se ukazuje, že to byla chyba, protože na extraligu jednoznačně mají,“ prohlásil generální manažer zlínského klubu Miroslav Michalovský.

Na mysli měl Stanislava Balána, syna současného trenéra Romana Vlacha a především dvojčata Romana a Michala Pšurné, kterým bude přesně za měsíc 22 let. „Teď jsme dostali víc šancí a snad důvěru splácíme,“ řekl Roman Pšurný.

„Změna na postu kouče nám prospěla. Nemyslím si, že pan Bokroš je špatný trenér, ale prostě stavěl na jiných. Teď máme víc volnosti ve hře, ovšem samozřejmě musíme plnit některé jednoznačné úkoly. Ale Rosťa Vlach na nás nevytváří takový tlak na střídačce, což je pro nás daleko lepší a hrajeme ve větším klidu,“ přidal názor Romanův bratr Michal.

V této sezoně bylo oběma nadějným hokejistům nejhůř v době, kdy je na podzim klub poslal hrát do prvoligového Prostějova. Odchovanci Zlína na Hané nejen nastupovali k zápasům, ale v novém působišti i trénovali. „To pro nás bylo velké překvapení, něco takového jsme fakt nečekali,“ přiznal Roman. „Naštěstí jsme v Prostějově potvrdili, že jsme schopní hrát extraligu a za tři týdny jsme byli zpátky ve Zlíně,“ vzpomíná levý křídelník, jenž je rád, že může hrát v jedné formaci se svým bratrem.

Na začátku sezony to ale možné nebylo. Michal Pšurný totiž kvůli záhadnému zranění třísla extraligový start nestihl. A nejen to. Musel vynechat i velkou část letní přípravy. „Najednou mě začala bolet třísla a nevěděl jsem z čeho. Všechna vyšetření byla negativní a pořád jsem neznal příčinu. Byl jsem z toho trošku zoufalý, ale nakonec jsem narazil na pána v Praze, který mi dal bylinkové čaje a díky očistné kúře jsem se dal do kupy,“ poznamenal Michal Pšurný, jenž nastupuje na pravém křídle.

„Stále ještě piju tu kúru. Ráno si dám čaj a požvýkám bylinky. Pomáhá mi to,“ dodal. „Jsem rád, že se brácha dal dohromady a hrajeme spolu. Máme teď sice důvěru trenéra, radost nám ovšem kalí skutečnost, že je Zlín předposlední,“ uvedl Roman Pšurný.