Březnice – Takto vymóděna, nedbajíc třicetistupňového vedra, se o víkendu předváděla v Březnici Veronika Koudelková. Obec se totiž vrátila o desítky let v čase zpátky: slavila sté výročí vzniku republiky. A módní přehlídka prvorepublikového oblečení byla jedním z největších lákadel.

„Já bych se toho nebála, klidně bych prvorepublikovou módu vrátila zpátky. Mě se ten styl hodně líbí,“ zhodnotila Veronika Koudelková, která v rámci přehlídky mimo jiné předvedla tehdejší dámský oblek na lyžování. „Podkolenky jsou fajn, ty bych celkem i využila.

Pumpky trochu koušou, takže bych pod nimi ocenila ještě jednu vrstvu. Lyže, které jsem držela, vypadaly sice hodně jednoduše, ale určitě měly své kouzlo,“ pousmála se Veronika Koudelková z půjčovny kostýmů Starý svět Brno.

Oslavy stého výročí republiky pojali v Březnici opravdu velkolepě: vyhrávala dobová hudba, děti i dospělí se projížděli na historických kolech, bylo možné známým či příbuzným poslat březnický dobový pozdrav či se zakousnout do prvorepublikové sekané.

Největšímu úspěchu se ovšem těšila módní přehlídka a na celou tu slávu se přijel dokonce podívat i první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. „Všechno to bylo pěkně zorganizované. Bylo to skvělé, hlavně přehlídka mě hodně nadchla,“ zhodnotila Kateřina Kadlčáková z Březnice.