„Na rozdíl od sousedního Provodova, kde mají třeba zajímavé skály, neoplývají Březůvky výraznými přírodními památkami. Není třeba se ale rmoutit, našimi poklady jsou totiž přírodní prameny a studánky,“ uvedl obecní zastupitel Jaroslav Holík.

Mezi ty nejznámější patří například Lukáštěna ve Slatinách nebo studánka na Vrchu a v Podrysoví. Ty lidé také dobře udržují. V Březůvkách je však i několik dalších pramenů, málokdo však ví, kde je hledat. Jedná se například o pramen Březůvského potoka, který se nachází asi dvě stě metrů pod telekomunikační věží na Pinduli, nebo o Hrabovou studánku, která je v lese za pravou zatáčkou k Pinduli. „Koncem března jsme je všechny obešli a je patrné, že si zaslouží vyčištění a opravu,“ řekl Holík.

Pozornost bude vedení obce věnovat zejména léčivému sirnému prameni u dětského tábora v Hutích. „Kromě vybudování kamenného oblouku, který má zabránit znečišťování vody, uvažujeme i o výstavbě odpočívadla a cyklostezky, kterou by mohly lemovat výjevy lesních strašidel,“ prozradil Holík. „Po jednání s majiteli pozemků, kteří s úpravami souhlasí, jsme zajistili mikrobiologický a chemický rozbor vody. Výsledky ukázaly, že je nezávadná,“ dodal.