„Je to první akce svého druhu ve Zlínském kraji. Představily se na ní všechny velké salony z našeho regionu. Mám radost, že se podařilo získat jejich důvěru a všechny propojit speciálně pro tuto příležitost,” uvedla Veronika Heryánová ze svatebního ateliéru Svatebnění, který akci pořádal spolu s Obchodním domem Zlín a Galerií Desítka.

Nejen budoucí nevěsty tak mohly během jediného dne na jednom místě získat přehled o nejnovějších trendech a nových kolekcích svatebních šatů pro nadcházející rok.

O předčasně narozené děti se v České republice starají perinatologická centra
O předčasně narozené děti pečují ve Zlíně už čtvrt století

Na svatební show se vedle Svatebnění představily také svatební salony Svatka z Uherského Hradiště, Veronica z Uherského Brodu, zlínská Anastasia Wedding, salon Gabriela z Želechovic, zlínské Svatební studio Dany Svozílkové a Hanna, jež má své salony ve Zlíně a Valašských Kloboukách.

„Každý salon na show předvedl dvě desítky svých modelů, některé si pak přichystaly i ukázku dětského a pánského slavnostního oblečení,“ doplnila Heryánová.

Nové trendy

K vidění byly také ukázky kadeřnické a vizážistické práce zlínských kadeřnic a vizážistek. Představila se i přední fashion designérka Miriam Janásová, mj. vítězka soutěže Svatební šaty roku 2014.

Retro etikety.
FOTO: Kompot za 4 koruny. Zavzpomínejte na etikety a ceny dob minulých

Trendy roku 2022 podle ní směřují ke dvěma stylům. „Stále je oblíbený takzvaný boho styl, který se drží už několik let a má široké zastoupení v mnoha salonech. Jeho doménou jsou výrazné krajky. Druhý trend směřuje naopak k jednoduché eleganci, dominují mu nyní hladké, splývavé materiály s decentním zdobením nejen v bílé barvě, ale i v různých pudrových odstínech,“ uzavřela Heryánová.