Objízdná trasa při uzavírce povede po silnici I/69 přes Jasennou a Vsetín. „Obec Lhotsko bude v každé fázi z jedné strany přístupná. I přes plnou uzavírku silnice zhotovitel umožní průjezd vozidlům IZS a autobusům linkové dopravy," popsal Rýdl s tím, že po dokončení prací budou všechna omezení zrušena.

Úplné uzavírky silnice I/49 ŘSD využije k opravám zničených povrchů navazujících úseků ze strany od Vizovic a dále po obec Pozděchov. „Opravy budou rozděleny na tři úseky a budou probíhat v režimu pouze částečné uzavírky po polovinách vozovky," doplnil Rýdl.

Stavbu přeložky silnice I/49 VizoviceLhotsko ŘSD zahájilo loni v březnu. Investice za 187 milionů korun bez DPH má vyřešit problémy, která způsobuje silnice s řadou nepříjemných zatáček, jež je úzká pro kamiony. Uleví se také obyvatelům Lhotska, které hustá doprava sužuje léta. ŘSD nedávno v okolí dokončilo ještě další investice. Od dubna do června pracovalo na opravě silnice I/69, na průtahu obcí Jasenná a na kompletní rekonstrukci vozovky v ulici Chrastěšovská ve Vizovicích.