Na budově je přestárlá střecha a některá okna se nachází na hranici životnosti či havarijního stavu. Město proto připravuje projekt na snížení energetické náročnosti. Půjde o zateplení, výměnu oken či instalace rekuperace v částce padesát milionů korun.

Výsledkem projektu má být budova s nižší energetickou náročností. Podle náměstka primátora pro oblast ekonomiky a financí Miroslava Chalánka půjde o snížení v minimálním rozsahu třiceti procent.

„Chystané změny se týkají zateplení obvodového pláště, instalace venkovních žaluzií, nových oken a případně i rekuperace, tedy řízeného větrání bez otevírání okenic. Na střechu bude vhodné umístit fotovoltaickou elektrárnu,“ přibližuje náměstek primátora pro oblast ekonomiky a financí Miroslav Chalánek.

Autobusy MHD z roku 2001 skončily v kovošrotu. Naposledy sloužily ke cvičení hasičů.
Autobusy MHD z roku 2001 skončily v kovošrotu. Najeto měly přes 800 tisíc

Předpokládané výdaje jsou ve výši 52,150 milionu korun, přičemž celkovou částku by měla zmírnit dotace z Operačního programu Životní prostředí.

„Odhadovaná výše dotace může být v našem případě 33 897 500 korun, přičemž její přesná výše bude vyčíslena podle takzvaných jednotkových nákladů v závislosti na celkové procentní úspoře energie. Odhadovaný podíl radnice představuje částku 18 252 500 korun,“ nastínil náměstek Miroslav Chalánek.

V budově Zarámí 4421 probíhá celodenní administrativní provoz. Sídlí zde odbory kultury a památkové péče, majetkové správy, městské zeleně, školství a sportu, životního prostředí a zemědělství a odbor živnostenský.