(Ne)oficiální blog redaktorů Zlínského deníku

Nikoliv ve Wordu smolit dopis, následně jej za nepříjemného vrzání a skřípění tisknout na jehličkové tiskárně, dále balit do obálky a odebrat se k nejbližší poštovní schránce či poště, pokud jsme zrovna neměli známku. A přes ICQ, Skype jsme se dostali až k Facebooku, Twitteru a věřím, že tímto možnosti komunikace zdaleka nekončí.

Při mém dnešním ranním „internetovém kolečku“, kdy otevřu RSS čtečku a procházím jednotlivé odkazy, které mi dorazily, jsem narazil na jistý server, který za vás komunikuje i po smrti. Služba funguje tak, že vašim známým odešle zprávu, že jste zemřeli, a vytvoří prostřednictvím webové stránky tzv. on-line náhrobek.

A jak se systém doví, že si pro vás zubatá přišla? Jednoduše, pokud se pravidelně na webové stránky nepřihlašujete, zašle vám e-mail, který musíte následně potvrdit. Pokud tak neučiníte, jste pro tento portál mrtví. Malý problém však může nastat, když ztratíte heslo nebo prostě na registraci k této službě zapomenete a e-mailový klient zahodí žádost o potvrzení do spamu. Už teď se mi v hlavě honí myšlenky, že by mohlo jít o velmi podařený šprým. Takže, přátelé, těšte se!

Zlínský deník na FacebookuZlínský deník na Twitteru