První mok je z odrůd Irsai Oliver a Muškát moravský

„Muškát chce skutečně už jen tak tři týdny a bude zralý. Burčák tedy budeme pít zhruba o ty tři týdny dříve, než tomu bylo vloni,“ potvrdil mařatický vinař Bohuslav Jež.

Burčák se začal prodávat už minulý týden, a to především na jihu slováckého regionu. Vinaři však varují, že jeho prodej před 1. srpnem nebyl povolen.
„Český vinařský zákon stanovuje, že se pod názvem burčák smí prodávat výhradně produkt vyrobený z letošních tuzemských hroznů révy vinné a že k jeho prodeji smí docházet pouze v období od 1. srpna do 30. listopadu příslušného kalendářního roku,“ vysvětlil předseda Svazu vinařů České republiky Jiří Sedlo.

V současné době už do vinařských oblastí vyrazili také kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). „Prodejce burčáku už skutečně začínáme kontrolovat. Od loňska také máme unikátní zařízení, které v odebraném vzorku rozpozná, jestli byl takzvaně křtěný vodou, čili je ředěný,“ poznamenal mluvčí SZPI Ivo Klemeš.

Tropické teploty uplynulých měsíců však měly i stinné stránky. Na celém Slovácku slunce vinice doslova likvidovalo. „Až patnáct procent z nich trpí úžehem, který je naprosto zničil. Postihl hlavně Sauvignon a Ryzlink rýnský,“ postěžoval si vinař z Hrušek na Břeclavsku Roman Beneš.

Stejně je tomu i na Uherskohradišťsku. „Mám známého, který má až třicetiprocentní škody. Nebezpečí je, když vinař hrozen takříkajíc odsluní, čili zbaví jej okolních lístků. Jakmile pak přijdou takováto vedra, hrozen dostane úpal,“ vysvětlil Jež.

Horko, které bude podle meteorologů po čtrnáctidenní pauze pokračovat po celý srpen, už na vinicích velké škody nenapáchá. „Většina odrůd už bude zaměklých, a to potom vedra už tolik nevadí. Letos to zatím celkově vypadá dobře, bylo málo plísní a dalších chorob,“ popsal další vinař Petr Marcinčák.