„Hlavně za teplých nocí a větru, který vane směrem k obci, jsou zvuky z Bůrovců slyšitelné. S provozovateli jsem se po stížnostech občanů dohodla, že budou rušivé zvuky v pozdních nočních hodinách eliminovat,“ prozradila starostka Topolné Hana Marášková. Výtky vůči hluku ze strany obyvatel ale i nadále přetrvávají.

Diskutující na webu nevybíravě kárají

Například pisatel na obecním webu, který se podepsal jako royal makadi, směrem k vedení obce před nedávnem vzkázal: „To se máme, vážená paní starostko, na co těšit. Tento týden od středy do soboty je každý den v Bůrovcích zábava, včetně erotické noci pro naši nezletilou mládež a návštěvníky z okolí, kteří při cestách domů přes Topolnou obudí celou dědinu,“ píše stěžovatel.

Pokračuje s tím, že těch pár Topoláků takový kravál neudělá. „A když by je někdo z našich viděl, pozná je a druhý den si to vyřídí. Chtěli jsme to tady, tak to máme, to nájemné tu naši vesničku jistě vytrhne a vyplatí se, že se lidi chodící přes týden do práce o víkendu nevyspí, ale za to můžou poslouchat zábavu z Bůrovců,“ nebere si servítky autor textu.

Starostka rozčarování některých místních obyvatel chápe, vyzývá je ale k větší toleranci. „Myslím, že každý z nás by měl v sobě najít míru tolerance, protože situace zdaleka není tak dramatická, jak stěžovatelé tvrdí,“ míní starostka. Provozovatel Bůrovců Pavel Chabičovský se však brání a tvrdí, že doposud si u něj nikdo na ruch z areálu nestěžoval.

Provozovatel prý aparaturu tlumí

„Ctíme právo lidí, kteří chtějí mít v obci klid. Mám za to, že jsme pro klidný provoz udělali maximum a hlasitost aparatury v noci snižujeme. Názory stěžovatelů monitorujeme a v případě opodstatnění ihned sjednáváme nápravu,“ vyjádřil se Chabičovský.