Ten si nechal postavit moderní umělý travnatý povrch, ale kvůli nezískání dotace se nyní topí v dluzích. „Máme širokou základnu mladých hráčů a úspěšnou fotbalovou akademii. Na naše hřiště chodí stovky sportovců. Pomozte nám," žádali zástupci klubu na červnovém zasedání zastupitelstva. Tam se o osudu oddílu nerozhodlo a vybraní lidé z koalice i opozice se tak schází o prázdninách, aby se poradili, co dál. „Jedna schůzka už proběhla a většina zúčastněných hovořila o tom, že by klubu ráda pomohla. A to nejspíše ve dvou splátkách v lednu a v březnu. Vše se bude ovšem ještě jednou probírat na konci srpna a konečný verdikt by měl padnout na zastupitelstvu v září," potvrdil mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

Avizované gesto magistrátu směrem k SK Paseky se ovšem příliš nezamlouvá ostatním fotbalovým klubům. Braly by případnou finanční pomoc jako nespravedlivou. „Beru to tak, že by to bylo vůči ostatním klubům minimálně sprosté. Když něco děláme, tak vycházíme ze svých peněz a nedovolíme si riskovat. Paseky mají mládežnickou akademii a to je velmi šlechetné a nikdo jim to nebere. Musí se o sebe ovšem postarat sami. Musí bohužel nést následky. Pokud jim město pomůže, mohl by podobným způsobem požadovat peníze ze Zlínské kasy de facto kdokoli," krčí rameny předseda FK Příluky Patrik Berger, podle kterého se měly Paseky smířit s tím, že jejich klub zaniká a přejít pod hlavičku FC Fastav Zlín (bývalá FC Tescoma). „Kdyby mi krachoval klub, tak bych při nabídce na záchranu určitě neváhal. I kdyby se měl změnit název," má jasno Berger.

Podobně to vidí také Zdeněk Mařík z FK Lužkovice. „Jakékoli peníze do sportovní činnosti vidím rád, ale v tomto případě by to bylo nefér. S námi ostatními se nikdo nemazlí a každý rok přepočítáváme peníze, abychom vůbec věděli, které soutěže můžeme a nemůžeme přihlásit," svěřil se předseda klubu, který si podle jeho slov vybudoval areál z vlastních peněz. „Peníze od radnice dostáváme, ale pokud by dali 6 milionů na Paseky, asi bychom se dalších v příštím roce nedočkali. Nelíbí se mi to," kroutí hlavou Mařík.

Nijak odlišný názor nezní ani z Mladcové, nedalekého rivala paseckého fotbalu. „Bylo by samozřejmě škoda, aby takový tradiční oddíl zanikl, ale taková pomoc od města by nebyla fér k ostatním. To by pak mohl chtít každý. A když už by jim radnice pomohla, mohli by tam například chodit ostatní zadarmo trénovat?" zeptal se na dálku tajemník Sokola Mladcová Radek Klepal.

Řešení, tak jak jej zatím probírají zastupitelé, přiblížil znovu mluvčí radnice Dvořák. „Pokud by pomoc skutečně přišla, tak by byla podmínkou radikální obměna vedení klubu, ve kterém by nově figurovali lidé z radnice. Finanční injekce by ovšem neznamenala, že by se stalo hřiště městským," sdělil prozatím navrhované plány Dvořák.