Zdevastovaná budova, která ležela spoustu let ladem, je plná střepů a hyzdí celé sídliště. Otrokovičané jsou jí znechuceni. „Už dávno mohl být objekt využitý. Dělá nám tu okrasu už snad deset let,“ uvedla ironicky sedmasedmdesátiletá obyvatelka Bahňáku Naděžda Mühlbergerová. Sedmašedesátiletý Zdeněk Telička, který také bydlí nedaleko, nad zchátralým domem jen mávl rukou. „Je to celokrajská ostuda,“ domnívá se.

Podle člena školského parlamentu nedaleké střední školy, jedenadvacetiletého Oldřicha Buriánka, je i nebezpečná. „Na přilehlém chodníku se povaluje hromada střepin, už jsme to na radě několikrát řešili,“ prozradil.

Město tvrdí, že po celou dobu s budovou nic udělat nemohlo, jelikož ji nemělo ve svém vlastnictví. „Chtěli jsme ji i odkoupit, ale majitel byl nejistý,“ uvedl mluvčí Milan Plesar. Koncem minulého roku objekt vydražila z konkurzní podstaty společnosti Alfa Řehák brněnská firma Ristoro. Ta má vypracovanou koncepci, jak by mohl nový bytový dům vypadat. „Jednalo by se o dva samostatně stojící domy propojené zelenou plochou s parkovou úpravou,“ uvedl předseda představenstva společnosti Marek Jurča.

Studie počítá s výstavbou budov kaskádovitě ustupujících směrem na východ. „Jedna by měla například podlaží tři a druhá pět,“ popsal. První tři by přitom tvořily byty o velikosti 2 +1 a 3 + 1 a v horních dvou etážích by se nacházely čtyř- a pěti pokojové bytové jednotky s venkovními terasami. Součástí objektu má být i suterén, který nabídne tamějším obyvatelům přibližně dvacet parkovacích míst.

„Počet jednotek a jejich výměru však ještě upřesňujeme. V současnosti ještě řešíme změnu územního plánu, na které spolupracujeme se stavebním úřadem v Otrokovicích,“ dodal Jurča. Pravděpodobnost, že ke změně územního plánu dojde, je velká. „Máme zájem na tom, aby se sídliště konečně ruiny zbavilo,“ sdělil mluvčí Plesar. Ruinu obchodu hodlá firma co nejdříve odstranit. „Už jsme demolici ohlásili stavebnímu úřadu a čekáme na jeho vyjádření,“ dodal Jurča.