K rekreačnímu středisku Skleníky ve Spytihněvi na Otrokovicku se řidiči nebo cyklisté dostanou z hlavního průjezdu obcí odbočením směrem na přístaviště Na Rejdě. Míst k parkování, stejně jako stojanů na kola, je před areálem dostatek.

Oplocený pozemek se zrezivělými skladovými halami působí sice neutěšeným dojmem, ale hlubší prostory areálu jsou odděleny a ohraničeny dostatkem příjemné zeleně.

K bazénu se návštěvníci dostanu průchodem přes bar, kde zaplatí u číšnice vstupné. Cena za celodenní koupání je vyšší než u jiných venkovských koupališť, ale alespoň se rekreanti nemusí obávat přelidněné plovárny. Pokud navíc přijdou s dětmi do tří let, platit za ně nemusí.

Rozměry bazénu rozhodně nejsou určeny kondičním plavcům. Skleníky nabízí spíše komorní atmosféru a pohodlné osvěžení, doplněné o konzumaci rozličných nápojů a pochutin. Půllitr jedenáctistupňového piva vyjde na dvaadvacet korun. Pokud pěnivému moku neodolá některý z motoristů, nabízí provozovatelé možnost ubytování. Kapacita je pětačtyřicet lůžek.

Dětští návštěvníci bazénu se mohou projet na skluzavce nebo si zařádit v brouzdališti. Dospělí rekreanti mají možnost, za dvacetikorunový poplatek, znásobit si pohodu zapůjčením lehátka.

Nejslabším článkem pobytu na plovárně je rákosové sociální zařízení, kterému ale nechybí originalita.

Vtipným počinem provázejícím celé prostory koupaliště je metr a půl vysoký živý plot. Na děti či dospělé menšího vzrůstu mohou jeho zákoutí působit tajuplně.

Velkou devizou spytihněvského koupaliště je řada doplňkových aktivit. Za poplatek v řádu desítek korun si lze v prostorách bývalých skleníků a skladovacích hal zahrát tenis, basketbal, házenou, ping pong či plážový volejbal nebo si zajít do sauny. Funguje tam také půjčovna bruslí a horských kol.

Nečekanou perličkou areálu je restaurace tyčící se nad uměle vytvořenou vodní lagunou. Po té se lze projet dokonce v lodičce.