Dárek čtenářům

„Tento den jsme zvolili, protože jím začíná měsíc knihy. V letošním roce nese podtitul měsíc čtenáře. Ti naši tak nyní dostali krásný dárek,“ usmívala se starostka Napajedel Irena Brabcová.

Zahájení zpestřili žáci místní Základní umělecké školy Rudolfa Firkušného hrou na kytaru, saxofon a cimbál. Jejich vystoupení se střídala s přednesem básní autorky, jejíž jméno knihovna nese.

Na oficiální otevření se přišlo podívat mnoho místních obyvatel včetně čtenářů z přilehlých obcí. „Jsem nadšená. Provedení je velmi hezké, vše barevně ladí,“ pochvalovala si na místě Marie Dubová z Halenkovic.

Mnoho úspěchů však přišly popřát také osobnosti Zlínského kraje v oblasti kultury. Ředitelka Krajské knihovny Františka Bartoše Zdeňka Friedlová se otevření zúčastnila ráda. „Jedná se o svátek města Napajedla, knihovny samotné a jejích čtenářů. Knihovnicím chci popřát, aby je neopouštěly dobré nápady. Mnohdy se jimi inspirujeme i my ve větších knihovnách,“ podotkla Friedlová. V Napajedlích totiž prý vynikají velkým množstvím aktivit pro děti i seniory.

Náměstek chválil

Náměstek hejtmana Zlínského kraje zodpovědný za kulturu, památkovou péči, cestovní ruch a církve Jindřich Ondruš ocenil práci starostky Napajedel Ireny Brabcové. „Ze své zkušenosti jako starosty vím, co to je starat se o knihovnu a vím, jak náročné je prosadit a dotáhnout do konce projekt,“ upozornil Ondruš. Všem čtenářům i pracovníkům popřál příjemně strávené chvíle v nových prostorách.