„Speciálně na tento závod jsem se nijak nepřipravoval. O to je výsledek cennější,“ pochvaloval si Čabla, kterého potěšilo také umístění jeho parťáka Milana Viktory z reprezentačního dvojskifu lehkých vah. Hodonínský veslař využil výhody domácího prostředí a na dvoukilometrové trati dojel stříbrný.

„Oba jsme se oproti úvodnímu testu na začátku zimní přípravy zlepšili,“ poznamenal otrokovický reprezentant.

Už během prvního lednového víkendu se tak může poměřit s kompletní domácí špičkou na republikovém šampionátu v Pardubicích.

„Uvidím, jak do té doby stihnu vyladit formu. Na mistrák se určitě zaměřím, teď jsem jel bez jakékoliv speciální přípravy. Na druhou stranu někteří borci chyběli, protože se kvalifikovali už na předchozím podniku v Přerově,“ prozradil Čabla, jenž postoupil v součtu všech časů devátým nejlepším výkonem. A doufá, že tento výsledek ještě vylepší. Aktuálně se totiž cítí ve velké pohodě. Až nečekaně.

„V porovnání s loňskem je to jako sto a jedna. Minulý rok jsem byl touto dobou totálně zavařený a musel jsem si vzít volno. Letos nás ale trénuje můj starší bratr a pod ním děláme opravdu velké pokroky. I zimní příprava je úplně jiná. Sice makáme, obvyklá dřina nechybí, přesto si to užíváme,“ řekl i za svého parťáka rodák z Kvasic.

Podobná pohoda přitom není vůbec od věci, neboť nová sezona začne kvůli letní olympiádě v Londýně podstatně dřív.

„Všechno je posunuté. První kontrolní závody jsou na programu již začátkem dubna. A když se ukážeme v dobrém světle, můžeme se zúčastnit i následného Světového poháru,“ podíval se do kalendáře Čabla.

A v případě hodně dobré konstelace se ještě může talentovaný pár pokusit o dodatečnou olympijskou kvalifikaci na kanále v Luzernu.

„Z té ale postoupí pouze dvě nejrychlejší posádky. Nicméně pro nás je to velká výzva. A smutnit nebudeme, ani když to nevyjde. V sázce jsou totiž další mezinárodní regaty včetně mistrovství světa či Evropy,“ dodává 23letý veslař.