„Od občanů obdržela radnice třináct podání, v nichž navrhovala kandidáty na ocenění. Do užšího výběru se dostali pánové Bergmann a Regner, kteří získali více než třináct hlasů v prvním kole hlasování,“ sdělila mluvčí magistrátu Marie Masaříková.

Pro získání ceny města bylo potřeba obdržet od zastupitelů minimálně osmadvacet hlasů. Každý přitom mohl dát hlas jeden, dva nebo žádný. Z pětatřiceti přítomných získal Ivan Bergmann hlasů jednatřicet, Miloslav Regner devětadvacet.

Architekt Bergmann vnímá cenu jako ocenění profese architekta ve Zlíně.

„Nesmírně si toho vážím, přestože si nepřipadám jako osoba, která by měla cenu získat. Ve Zlíně je jistě spousta lidí, kteří si ji zaslouží. Zřejmě je to odměna za činnost, kterou jsem pro město udělal,“ míní architekt, jež je například spoluautorem rekonstrukce Baťova mrakodrapu.

Také Miloslav Regner to považuje nejen za hodnocení své osoby, ale především motoristického sportu.

„Jsem velmi potěšen. Je to ocenění práce celého týmu, který chystá soutěž Barum rally a zapojuje se do ní,“ sdělil Regner.

Nositelem Ceny města Zlína za rok 2007 je oční specialista Pavel Stodůlka, za předešlý rok primář Baťovy nemocnice Jaroslav Rybka a bývalý rektor zlínské univerzity Petr Sáha.