"Je to vyvrcholení restrukturalizace firmy. Naše společnost má řadu aktivit a realitní činnost je jednou z nich, což není základní činnost firmy," řekl ČTK generální ředitel Centroprojektu Vladimír Kudela.

MEI je nezávislá nizozemská investiční společnost zaměřená především na příležitosti v Česku, Slovensku, Rumunsku, Bulharsku a pobaltských státech. V České republice a na Slovensku nyní vlastní a spravuje 40 nemovitostí.

"Nová akvizice, která podstatně rozšiřuje naše realitní portfolio, výrazně posílí naši přítomnost v regionálních centrech. V těchto oblastech očekáváme silný nárůst poptávky po kvalitních administrativních prostorách. Mezi naše priority bude patřit rozvoj a zvýšení standardu získané nemovitosti a její další zatraktivnění pro klienty," uvedl člen představenstva společnosti MEI Tomáš Horák.

V tomto roce už MEI koupila komerční objekt VURAL v Žilině s více než 8000 metry čtverečními plochy.

Zlínská projektová a inženýrská firma Centroprojekt dosáhla loni rekordních výkonů 345,2 milionu korun, o 83 procent více než v roce 2005. Zisk kvůli vyšším výkonům a růstu produktivity práce vzrostl ze zhruba sedmi milionů na 18 milionů korun.

Tradice společnosti Centroprojekt sahá do roku 1925, kdy bylo založeno projektové oddělení stavebního závodu firmy Baťa. V roce 1992 se firma transformovala na akciovou společnost a následně byla privatizována. Společnost, v které nyní pracuje asi 160 zaměstnanců, patří k nejvýznamnějším domácím projektovým a inženýrským firmám.