„Už se opravuje silnice v ulici Palackého a přilehlé chodníky. Zároveň se upravuje severní část Masarykova náměstí, kde by mělo vzniknout nové místo s lavičkami pro posezení u stávající veřejné studny,“ sdělila starostka Irena Brabcová.

Kostel i radnice budou nasvícené

V létě město chystá například předláždění ploch v blízkosti fary a kostela. V centrální části Masarykova náměstí by měla vzniknout nová fontánka, která se zatím připravuje v ateliéru sochaře.

„Měla by vyjadřovat, že patříme do povodí řeky Moravy a kdysi zde přes ni vedl brod. Přítoky řeky budou vyjadřovat různé tryskající pramínky vody,“ přiblížila starostka.

Nová má být i část osvětlení v centru.

„Součástí celého projektu Revitalizace veřejných ploch a komunikací v městské památkové zóně bude i nové veřejné osvětlení v ulici Palackého a v jižní části náměstí, a také počítáme s nasvícením kostela a radnice,“ poznamenala Brabcová.

Celkově chce město revitalizovat území o rozloze více než půl hektaru.

„Délka nových a rekonstruovaných komunikací je celkem přibližně šest set metrů,“ poznamenala starostka.

Na všechny úpravy, které by měly stát přes 23 milionů korun, získala radnice bezmála devatenáctimilionovou dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

„Přibližně další milion jsme dostali ze státního rozpočtu a přes tři miliony dáme z vlastních zdrojů. Úpravy by měly být hotové v tomto roce, většinu ale stihneme zřejmě už do konce září,“ uzavřela starostka.