Jako každým rokem se hlavní jarmekový den mikulášského jarmeku začal průvodem čertů. „Jsou skutečně děsiví, kam se hrabou ti naši. Je to opravdu nádherná podívaná na ty různorodé kostýmy. Naše děti už jsou však větší a nic si z nich nedělají. Ale viděla jsem, jak tady jednoho chlapečka pěkně vyděsili," sdělila návštěvnice jarmeku Zuzana Švandová ze Zlína, která se vydala s rodinou na jarmek poprvé. Právě nejproslulejší je přehlídka čertovských družin z okolních obcí. Mezi návštěvníky se tak prošlo na šest desítek čertů z Nedašova, Valašských Klobouk a Štítné nad Vláří. Nechyběli ani laufři, andělé či smrtky.

Po guláši se každý rok jen zapráší

Velkým lákadlem byla i slivovice, kyselice nebo srnčí guláš od myslivců. Kyselice navařili osmnáct set litrů, guláše dvě stě litrů a všechny tyto dobroty se snědly. „Guláš děláme jen ze srnčí zvěře. Protože zvěřina je nejkvalitnější a nejlepší. Na to, abychom připravili takové množství guláše, je potřeba skolit alespoň šest kusů srnčí zvěře, což není v dnešní době problém. Jsme tady pátým rokem a nikdy nám nic nezbylo," sdělil jeden z myslivců Libor Fojtík.

Frontu na guláš si vystál i Zdeněk Hrubec. „Chodím sem na guláš každým rokem. Je opravdu výborný. Je to taková třešnička této akce. Jen musím chodit dostatečně s předstihem, aby na mě zbylo," směje se.

„Tento 24. ročník byl velice vydařený. Počasí přálo, byla velmi hojná účast jak řemeslníků, tak i návštěvníků," konstatovala organizátorka jarmeku Lenka Zvonková. Počet návštěvníků je podle Zvonkové těžké odhadnout, ale letošní návštěvnost jarmeku aspiruje na jednu z největších v jeho historii.

„Počítání není možné zvládnout, nemáme kontrolu nad pohybem lidí. Ale pravdou je, že město žilo jarmekem. Všude, kde byl program, bylo plno. Každý z návštěvníků si našel své soutěže, řemeslníky, také jsme byli svědky milých setkání. A právě takový má ten jarmek být," informovala.

Nechyběly ani tradiční soutěže. Letos se k těm zažitým přidala novinka o nejlepší domácí chléb. Do soutěže se přihlásilo třináct bochníků nejrůznějších druhů kváskový, zadělávaný kvasnicemi, žitný nebo celozrnný. „Tato soutěž vyvolala neuvěřitelnou odezvu a zájem. Vznikaly velice zajímavé diskuse při ochutnávkách. Samozřejmě nejdříve byl snědený ten, který se umístil jako první," konstatovala organizátorka Lenka Zvonková.

Autor: Denisa Spurná