Austrálii jako zemi neuvěřitelných kontrastů a barev mohli v nové diashow známého cestovatele vidět také zlínští diváci

Před vyprodanou aulou zlínské Univerzity Tomáše Bati vyprávěl o tříměsíčním putování po Austrálii, na kterém ho doprovázela také jeho rodina. Promítání stovek diapozitivů na velkoplošném plátně místy podkreslila podmanivá hudba, kde bylo použito i australského lidového nástroje didgeridoo. Fantastická podívaná přenesla všechny přítomné diváky na jižní polokouli. Fotografie představily Austrálii ve všech možných podobách. Diváci mohli vidět zasněžené hory, kaňony, pláž s narcisy, skály i palmy, útesy i horské řeky a spoustu dalších úchvatných přírodních scenérií stejně jako klokany, krokodýly i jiné zástupce zdejší fauny. Nejen fotografiemi, ale také vypravěčským uměním a přirozeným vystupováním Leoše Šimánka byli nadšeni všichni přítomní účastníci diahow.

„Těšil jsem se sem, sám na cestování nemám finance a o Austrálii si mohu nechat pouze zdát. Díky této prezentaci jsem měl pocit, jako kdybych tam skutečně byl,“ usmál se Petr Janík ze Zlína. Podobně je na tom i František Zlámal ze Vsetínska. „Máme v Austrálii vnučku. Tak aspoň si můžeme představit, jak se jí tam žije. Pan Šimánek měl celý večer skvěle připravený, já ani manželka nelitujeme, že jsme sem šli,“ pochvaloval si penzista. Sám cestovatel má ze setkávání s lidmi dobrý pocit. „Když mám jakoukoliv cestu za sebou, jsem rád, když mohu své zážitky předat dál a nesmírně mne těší, že to lidi tolik zajímá. Tímto bych jim všem chtěl poděkovat za přízeň a pozdravit je,“ pousmál se Leoš Šimánek. Jeho plány na nejbližší dobu prozradila jeho sympatická manželka.

„Cesty plánuje manžel. Mluvil něco o našem srubu v Kanadě, tam jsme dlouho nebyli a také o Indickém oceánu,“ řekla Lenka Šimánková. Dodala, že manžela na cestách doprovází ráda. A protože je opatrný a vše dopředu naplánuje, jakékoliv obavy nechává doma.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.