Hodinové jízdné bude stát 24 korun. Roční junior a senior pasy budou stát 600 korun s tím rozdílem, že junior pasy budou platné pro občany s trvalým bydlištěm ve Zlíně až do 26 let (v současnosti platí jen pro povinnou školní docházku, čili zhruba do 15 let). Řada vysokoškolských studentů, včetně těch zahraničních, bydlících ve Zlíně, na něj nedosáhne.

Senior pasy budou platné pro občany už od 65 let (v současnosti od 70 let) navíc bez nutnosti trvalého bydliště ve Zlíně. Novinkou je zavedení pasu za 600 korun na rok také pro zákonného zástupce s trvalým bydlištěm ve Zlíně na rodičovské dovolené, případně už na mateřské dovolené.

MHD ve Zlíně.Ilustrační foto
MHD ve Zlíně a Otrokovicích bude od září jezdit podle nových jízdních řádů

Cena časových kuponů se zvýší v průměru o 30 procent, takže například měsíční občanský kupon podraží z 380 na 490 korun. Do městské kasy tak přiteče minimálně o 10 milionů korun více.

„Úprava cen jízdného je nezbytná, neboť od posledního zvýšení v roce 2011 došlo k výraznému nárůstu cen energií a dalších nákladů souvisejících s provozováním MHD. Snažili jsme se při zdražení jednotlivých druhů jízdného vždy zároveň dát i něco navíc. Proto je nejlevnější lístek přestupný a na delší dobu, junior pasy až do 26 let, zatímco senior pasy jsou již od 65 let a časové kupony jsou zdraženy procentuálně nejméně,“ uvedl primátor Jiří Korec.

Zatímco ve Zlíně dnes stojí měsíční časový kupon (občanská) 380 korun, např. v Jihlavě cestující zaplatí 490 korun, v Liberci 530 korun, v Teplicích 580 korun a v Chomutově 650 korun.

Cestující ve Zlíně budou od 1. září platit za stejný kupon nově 490 korun.