Územáři, psovodi a jízdní oddíl prošli všechny chatové oblasti ve Všemině, Deštné, Neubuzi, Zádveřicích, Želechovicích nad Dřevnicí a Klečůvce. Prověřili také chaty ve Vizovicích a na Janově hoře. A výsledek je příjemně překvapil.

„Žádný z kontrolovaných objektů nebyl poškozený a nenesl známky násilného vloupání, o čemž policisté na místě zanechali zprávu pro majitele na visačce,“ sdělila mluvčí krajské policie Jana Bartíková.

V loňském roce lidé oznámili celkem 240 vykradených chatek. Z toho nejvíce, a to osmaosmdesát, bylo na Zlínsku, jednasedmdesát na Vsetínsku. Pětatřicet chatek vykradli zloději na Kroměřížsku a šestačtyřicet na Slovácku. „Téměř polovinu případů naši policisté objasnili. Vesměs šlo o recidivisty, kteří hledali nocleh, jídlo nebo přivýdělek,“ vysvětlila krajská mluvčí.

Policisté budou v těchto preventivních akcích pokračovat i nadále v různých denních dobách na různých místech. „Kromě preventivního působení je naším cílem také dopadení případných pachatelů,“ podotkla na závěr mluvčí.

Co dělat, když vám vykradou chatu?

> Neprodleně informujte Policii ČR na lince 158
> V případě, že v chatě přenecháváte i cennější věci, nafoťte si je, aby je policisté lépe našli například v zastavárnách. Zapište si výrobní čísla elektrospotřebičů nebo počítačů. Pokud ovšem můžete, žádné cennější věci na chatě nenechávejte.
> Nevstupujte dovnitř, může tam být pachatel
> Neuklízejte, ničeho se nedotýkejte, mohli byste tím poškodit stopy pachatele