Projekt začal na konci léta a už přinesl první výsledky.

Například Ondřej Kapusta má na starosti Lužkovice.

„S tamními občany jsem debatoval například o rekonstrukci návsi, o instalaci osvětlení podél řeky Dřevnice či o tom, že by tamní obyvatelé uvítali multifunkční dům, kde by se mohly konat různé společenské akce,“ popsal Kapusta. Podle něj je nyní rozjednané dokončení chodníku v zatáčce, řeší se i osvětlení podél Dřevnice.

Patronem Kudlova je zase zastupitel Josef Devát.

„My plánujeme scházet se s občany minimálně jedenkrát měsíčně. Kudlov je nyní nejprogresivnější část Zlína, stavějí se tam nové byty i domy. Na setkáních se dohodneme, co budou v této části města potřebovat,“ ujistil Devát.

Staré Malenovice dostal na starost zastupitel a radní Zdeněk Blažek. „Zatím žádná schůzka nebyla. V říjnu už ale bude,“ přislíbil Blažek.

Snad bude tlak na město silnější

Pracovat už začínají i místní komise. Jejich členy jsou řadoví občané, kteří se mohli sami magistrátu přihlásit. Přestože komise mohly vzniknout ve všech šestnácti stanovených místních částech, zájem obyvatelé projevili jen v devíti z nich.

Jedná se se o Jaroslavice, Kostelec, Kudlov, Lhotku-Chlum, Louky, Štípu, starou část Malenovic, Velíkovou a lokalitu U Majáku.

„Setkali se zatím na Kudlově, v Loukách, Kostelci a v Malenovicích. Projednávali technické věci typu jak často, kdy a kde se budou scházet a začali už také projednávat jednotlivé podněty,“ popsal Tomáš Lang z odboru kanceláře primátorky.

Členem kudlovské komise je například Karel Janák. Toho však setkání příliš nenadchlo.

„Mám pocit, že nám bude pořád stejně něco diktováno, že nebudeme mít až takový vliv a že stejně bude mít rozhodující slovo radnice,“ domnívá se Janák.

Jednou z aktivit, které kudlovská komise chystá, je návštěva magistrátu s dotazy na nový územní plán. Ten byl i tématem prvního setkání v Loukách.

„Členové zatím dostali statuty, jednací řády, návrh rozpočtu pro místní část. Bavili jsme se i o tom, že 23. října bude veřejné projednání konceptu územního plánu,“ přiblížila tajemnice loucké komise Lidmila Svobodová. To, jestli místní komise splní očekávání, si zatím netroufá odhadnout.

„Snad by mohl být tlak na město silnější,“ doufá Svobodová.

Práci komisí a rovněž péči konkrétních zastupitelů z radnice zhodnotí také podle aktivisty za osamostatnění Kostelce od Zlína Iva Kováře až čas.

"Nemyslím si, že to přinese kýžený efekt. Ale uvidíme,“ podotkl Kovář.

A co si myslíte o nově zřízených komisích vy?
Svůj názor můžete připojit v diskusi pod článkem