Náplní její práce bude také kontrola původu a označení nabízených produktů a potravin, aby se zamezilo klamání zákazníka. „Na tuto oblast se opravdu velmi zaměřujeme,“ dodává Topič.

Podle jakých kritérií vybíráte prodejce?

To, co je na trzích nejcennější a přitahuje zákazníka, je prodej zemědělců a pěstitelů, farmářské a řemeslné produkty převážně vlastní výroby. Lidé se chtějí na trhu setkat právě s prodejci, kteří nabízené produkty pěstují a vyrábí. Z obchodníků upřednostňujeme ty, kteří mají delší a doložitelnou spolehlivou historii v prodeji na tržištích. Důraz klademe na rozmanitost, kvalitu, zdraví a lokální produkty.

Bude nějaký prodejce opravdu speciální?

Na tržišti Pod Kaštany bude mnoho novinek, zákazníci se mohou těšit na pravidelný prodej živých ryb od pana Žákovského z Lukova, milovníci kozích produktů uvítají také dvakrát týdně mléčné výrobky z Kozí farmy Vizovice, která v sezoně nabídne i vyhlášenou kozí zmrzlinu. V dalším stánku na ně budou čekat paštiky, sádlo či hotové pokrmy od Hostináře, doplněné řemeslným chlebem od Rudolfa. Všechny kuchaře by měl oslovit Lussk - Fermentované výrobky - zcela originální výroba koření a kořenících směsí pomocí fermentace a také ochucené oleje. Speciální stánek si pak pod svá křídla vzala zakladatelka Pala & Pa - zdravá palačinka do ruky – zákazníci zde najdou čerstvou nabídku regionálních farmářů, chovatelů i pěstitelů. A na tržiště se vrací i pan Košař s bio zeleninou z Lukova. Bude toho opravdu hodně.

tržiště pod kaštany
Staré buňky na Tržišti pod kaštany byly zdemolovány

A co nová gastro zóna?

Ta by mohla nabídnout kávu a drobné občerstvení, pokrmy z regionálních produktů, hotová jídla přizpůsobená ročnímu období, ale také například asijskou kuchyni. Skladba bude pestrá a věříme, že každý zákazník si zde přijde na své.

Kolik prodejců je už nasmlouváno?

Domluveno je k dnešnímu dni více než 60 zájemců o prodej, doplněni budou o další , kteří se na tržišti objeví v rámci akcí, jarmarků a pořádaných festivalů .

Jaké máte s tržištěm plány do budoucna?

Věříme, že se tržiště stane místem, kde se lidé budou rádi vracet, a to nejen pro nákupy a občerstvení, ale také aby zde strávili příjemný čas. Plánujeme tematické trhy, jarmarky či festivaly s propojením na akce konané ve Zlíně a okolí.