„Pokud budu mít sílu, pevnou ruku a dobré hlasivky, možná se mi podaří v budoucnu zahrát ještě následujícímu prezidentovi," žertuje kapelník Miroslav Fusek, který před dvěma lety oslavil padesátiny.

Vousatý hudebník s bříškem a řídnoucími vlasy je oblečený stejně jako ostatní muzikanti v kapele. Na sobě má černé kalhoty, bílou košili a slušivou červenou kazajku. Na koncert pro pana prezidenta se nijak speciálně nepřipravovali a ani trému prý v kapele neměli. Místní hudebníci se všichni znají celé roky. Sejdou se chvíli před vystoupením a jdou rovnou na pódium.

„Nijak jsme kvůli dnešku s kapelou nezkoušeli," říká Fusek. Dechový soubor prý hraje na každém koncertu ty samé lidové písničky. Ať je to vesnická zábava, nebo státní návštěva, jejich repertoár je stále stejný.

„Návštěva prezidenta je pro naše město i pro nás samotné výjimečnou událostí. Té pocty, že pro něj můžeme hrát, si moc vážíme. Chceme ale hlavě státu ukázat duši našeho kraje a ta je ukryta v jeho písních, které si lidé po generace zpívali a hráli pro radost a mnohdy i ve chvílích, kdy jim bylo těžko," tvrdí kapelník. Doufá prý, že se hlavě státu muzika Dúbravanky líbila.

„Za rok odehrajeme spousty koncertů pro mnoho posluchačů, tohle hraní je přece jen úplně jiné. Daleko slavnostnější. Mám také radost, že dnes svítí sluníčko, to se hned jinak hraje," dodává Fusek. Miloš Zeman je mu prý sympatičtější než Václav Klaus.

Přesto ale v prezidentských volbách dal hlas jeho rivalovi Karlu Schwarzenbergovi. „Oba dva, bývalý prezident i ten současný, mají své klady i zápory. Oba dva jsou výjimečné osobnosti. Panu Zemanovi rozumím, dokáže myslet jako obyčejný člověk a jeho názory jsou dobře srozumitelné," svěřil se se svým pohledem na prezidenta republiky Miroslav Fusek. Ani včerejší setkání ho prý nepřesvědčilo, že by měl svůj názor na prezidenta republiky v něčem přehodnotit.