Děti se mohly zapojit s pomocí klauna Paulína do tvorby zvířátek z balonků nebo se seznámit s různými žonglérskými technikami.

„Čekali jsme vysokou účast. Akce z cyklu Živé (nejen) náměstí už se místním dostaly do povědomí a chodí na ně hodně lidí. Samozřejmě vždy záleží i na počasí, ale dnes to vypadá na úspěšnou akci, naznačovala už krátce po obědě Martina Lerlová, organizátorka akce z agentury Marty production. Hana Puype z Centra pro rodinu měla pro účastníky zase přichystané hry, skládačky a výrobu placek.

„Děti mají zájem hlavně o placky, jsou teď mezi nimi velmi populární," připomněla Puype.

Na akci se přišla podívat i Ivana Matějová s rodinou. „Viděla jsem událost na Facebooku. Je to velmi pěkně připravená zajímavá akce pro děti. Myslím, že si lidé nemohou stěžovat, že se ve Zlíně nic neděje. Kdo chce, tak si nějakou akci vždycky najde," myslí si Matějová.

Na pódiu na náměstí Míru mohli účastníci vidět úspěšnou taneční skupinu Trick z Hulína s mladou kapelou Some Reason, nevidomého kytaristu Milana Hradila a na své si přišli i milovníci tanečního stylu streetdance, který předvedla skupina Beat Up Zlín.

„Zajímavé je i hudební vystoupení dětí z výtvarné dílny atelieru ZEBRA, které nejen malují, ale také hrají na různé hudební nástroje," lákala už předem Lerlová.

Kromě zábavy byla připravena i prezentace činnosti Charity Zlín, chráněných dílen a Kamaráda- Nenudy.

„Pomáháme s organizací a prezentujeme naši činnost veřejnosti jako poskytovatelé sociálních služeb. Dnes spolupracujeme s chráněnou dílnou Lidumila z Uherského Hradiště. Ti zde prodávají výrobky, které v dílně dělají. Lidé nám většinou říkají, že na naše služby mají čas, ale nemusí tomu tak vždy být. Život se člověku někdy obrátí ze dne na den, proto je dobré, aby veřejnost věděla o službách, které poskytujeme," sdělila Pavla Romaňáková projektová manažerka Charity Zlín.

Zajímavé atrakce měli pro děti připravené i členové občanského sdružení Kamarád Nenuda.

„Pro děti jsme si přichystali omalovánky a také si mohli zkusit chůzi na chůdách," dodala Markéta Mudraková ze sdružení Kamarád Nenuda.

IRENA JURČÍKOVÁ