Po domluvě s úřednicí odcházel z České spořitelny, jejímž je klientem, spokojený. Netušil však, že o několik dnů později s hrůzou zjistí, že částka z konta neodchází jedenkrát za měsíc, ale každý den. Chybu společnost uznala. Musel ji ovšem napravit sám.

„Týden po zavedení trvalého příkazu mi naštěstí došel výpis z účtu. Zděsil jsem se, když jsem uviděl, že mi peníze strhávají každý den. Vyrazil jsem proto okamžitě do České spořitelny,“ vzpomněl Václav Remeš.

Úřednice svou chybu uznala a odvody zastavila. S nápravou si ale starosti příliš nedělala. Muže poslala do České pojišťovny, která sídlí ve městě, ale na jiném místě. Tam si měl Remeš zpětný převod peněz zajistit sám.

„Zarazilo mě to. Někdo udělá chybu, ale já ji musím napravovat. Jsem v invalidním důchodu a mám problémy s nohama,“ postěžoval si na přístup pracovnice poškozený. Pochybení úřednice uznala i mluvčí České spořitelny Kristýna Havligerová. Ke korektnosti jejího postupu se však nevyjádřila. Za úroveň pracovníků společnosti se přesto zaručila.

„Důvěra klientů je jednou z našich priorit. Různými školeními proto usilujeme o dobrý přístup našich pracovníků, tak aby poskytovali skutečně profesionální služby,“ poznamenala Havligerová. Spolehlivost personálu je při výběru banky stěžejní i podle finančního poradce Pavla Martináka. „Poškozený teď může na společnost zanevřít. Ztracená důvěra se špatně získává nazpět,“ upozornil Martinák.