Josef Kocůrek z chaty Kohútka sdělil, že se teploty pohybují nad nulou, takže umělé zasněžování nepřipadá v úvahu. Od pondělka se má ale ochlazovat, takže věřím, že se brzy lyžovat bude,“ doufá. K avizovanému ochlazení upínají naděje své i v dalších lyžařských střediscích.

Čtyřiceticentimetrová vrstva technického sněhu leží stále na severní sjezdovce areálu V Sedle na Soláni. „Tento víkend ale vlek nespustíme, chceme povrch pošetřit na další týden, kdy by se mělo poněkud ochladit,“ informoval ze Soláně provozovatel vleků Marek Cimala. Stejně jako ostatní vlekaři ani on se netají obavami o letošní lyžařskou sezonu.

Provozovatele zimních areálů ve valašských horách děsí představa další teplé zimy

„Z dobře informovaných zdrojů jsem se dozvěděl, že sníh bohužel napadne až mezi patnáctým a dvacátým lednem,“ poznamenal s úsměvem Cimala. „Přežít se nám sice podařilo dokonce i minulou slabou sezonu, pokud by se ale situace opakovala, těžko bychom si pak mohli dovolit další investice,“ dodal už vážně.

Na Pustevnách se po loňských zkušenostech s teplou zimou rozhodli pro taktický manévr. „Máme tady hromady technického sněhu, které jsme vyrobili v minulých dnech. Až spadnou teploty pod bod mrazu, rozhrneme je po sjezdovce,“ vysvětlil Jan Mikeska ze sportovního klubu Skialpin.
Zatím ale na Pustevnách panuje z vývoje počasí rozčarování.

„Několikrát už se u nás lyžovalo, zatím je to ale bohužel mizerie,“ zachmuřil se Mikeska. On i jeho kolegové doufají, že nepříznivé předpovědi se tentokrát nenaplní.