Skupina byla vyslána tehdejším exilovým ministerstvem národní obrany v Anglii s úkolem předávat zpravodajské informace do Londýna a spolupracovat s domácím odbojem v boji proti okupantům.

Zahájení akce organizátoři naplánovali na 19 hodin u pomníku výsadkové skupiny v Hostišové. Pro tento ročník pochodu jsou oficiálně vyhlášeny dvě trasy: delší se startem v Hostišové a kratší, která začíná v Rackové. Tří až pětičlenné skupinky předem přihlášených účastníků se vydají na zhruba třicetikilometrový pochod hostýnskými kopci. Jeho trasa se snaží co nejvíce přiblížit té, kterou členové skupiny museli ujít z místa výsadku až na kontaktní adresu v Bystřici pod Hostýnem.

Zájemci, kteří se nestačili přihlásit na akci předem, se mohou dodatečně zaregistrovat při zahájení. Podmínkou účasti je dovršení věku patnácti let, mladší osoby mohou pochod absolvovat pouze v doprovodu dospělých. Je také vhodné přihlásit se jako skupiny, na trasu není možné vyrazit jednotlivě či ve dvojicích.

„Záštitu nad letošním vzpomínkovým pochodem převzal hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. Zahájení se také zúčastní synové všech členů paradesantní skupiny Clay-Eva: Antonín Bartoš, Michal Štokman, oba z USA a pan Čestmír Šikola,“ uvedl starosta obce Hostišová Milan Šesták.

Akci pořádá holešovské středisko Svazu skautů a skautek ve spolupráci s občanským sdružením Horizont Hostišová a hostišovským obecním zastupitelstvem.