Odstavná plocha se nachází na příjezdu do města ve směru od Uherského Brodu.

"Na kruhovém objezdu u Penny marketu je nutné odbočit z hlavní silnice směrem k sídlišti. Vjezd na zpevněnou parkovací plochu se nachází po pravé straně mezi Restaurací MAT a mostem přes řeku. Na parkoviště bude řidiče navádět přechodné dopravní značení a také dobrovolní hasiči s asistencí Městské policie. Hasiči budou ze záchytného parkoviště odvážet návštěvníky mikrobusy do centra. Tam bude nástup a výstup pro kyvadlovou dopravu zřízen na malém parkovišti, které je přímo u luhačovické radnice," popsal Nikola Synek.

Odstavná plocha se nachází na příjezdu do města ve směru od Uherského Brodu.Zdroj: Město Luhačovice

„Vzhledem ke konání pouti s jarmarkem se dá v neděli očekávat opravdu velký počet návštěvníků. Chceme proto nabídnout všem možnost bez problémů zaparkovat a dostat se snadno do centra,“ poznamenal starosta Marian Ležák.

Záchytná parkoviště se v Luhačovicích osvědčila už v minulých letech například při pořádání festivalu Písní a tancem nebo při tradičním Otevírání pramenů.

„Prosíme, aby návštěvníci využili tuto možnost i tentokrát. Je to pro ně samotné velmi pohodlné a pomůžou tak předejít zbytečným komplikacím v dopravě, kterou teď kromě obvyklého letního náporu turistů ovlivňuje i probíhající rekonstrukce autobusového nádraží,“ uzavřel starosta.

Zlínská zoo letos poprvé nabídne ranní procházku areálem zoo s návštěvou kiviho.
O víkendu za kivim Gerym. Zlínská zoo pořádá první letošní ranní prohlídku