Z jedné strany žáci poskakovali a děvčata tleskala s pompony. Na druhé straně se zase ozýval zvuk bubnů a trubek. „Nejlepší na tom je, že se povzbuzujete i navzájem, ne jenom když soutěží vaše družstvo," chválil žáky předseda poroty herec Václav Upír Krejčí. Nadšená byla i Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství a sociální. „Takové publikum nemají v poslední době ani naši hokejisté," poznamenala náměstkyně.

Disciplína Chyťte zloděje rozbouřila halu

V netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském vorvani se utkali školáci letos pošestnácté. „Je to tady úžasné, super nálada," zhodnotila Martina Ptáčková. Fanoušci se ještě ani nevzpamatovali z konce první disciplíny a soutěžící se už připravovali na další s názvem Chyťte zloděje, kdy žáci běhali s atrapami pistolí. To už se fanoušci dostali do varu a sportovní hala přímo burcovala.

Maskoti pomáhali družstvům k vítězství

Po prostoru se také proháněli a tančili nejrůznější maskoti. Jednoho s duhovými vlasy měla i slušovická základní škola. „Maskota jsme vytvořili při výuce ve výtvarné výchově," prozradila Marie Waloszká ze základní školy ve Slušovicích. „Je tady tak dobrá nálada, že nám ani nebude moc vadit, když nevyhrajeme," dodala s úsměvem žákyně. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem devětadvacet škol. V soutěži Zlínský vorvaň však nejde jen o soutěživost, ale i o kolektivního ducha, soudržnost a kamarádství v každém týmu.

„Rozhodujícím kritériem není pouze co nejrychlejší čas, ale také kvalita provedení dané disciplíny," vysvětlil ředitel soutěže Přemek Elšík. Porota hodnotila nejen bystrost a šikovnost soutěžících, ale například také smysl pro fair play. Stejně jako v předchozích ročnících nechyběli na Zlínském vorvani zástupci handicapované mládeže. Ti změřili síly s žáky soutěžních družstev ve své sportovní disciplíně.

Autor: Irena Jurčíková