Řidiči musejí už nyní třikrát zastavovat kvůli opravám na komunikaci

"Až do listopadu se tam budou opravovat tři mosty, které jsou ve velmi špatném stavu,“ informoval ředitel zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic Rostislav Vacula. Objížďka povede z Vizovic přes Pozděchov a Valašskou Polanku až do Vsetína.

Do Liptálu a Lhoty se tak dostanou pouze autobusy, zásobování nebo osobní automobily místních obyvatel. Na silnici spojující obě města se však už dnes nacházejí tři místa, kde je doprava svedena do jednoho pruhu. Cesta, kterou řidiči absolvují běžně asi za čtyřicet minut, teď trvá více než hodinu.

S první překážkou musejí řidiči jedoucí z krajského města počítat těsně před obcí Zádveřice. Povolená rychlost je v tomto úseku snížená, protože několik metrů před motorestem ujíždí krajnice. Silničáři tam už zbudovali speciální stěnu, která okraj cesty zpevní. Teď čekají na vydání stavebního povolení pro druhou etapu oprav. „Provedeme tam ještě vodorovné odvodňovací vrty a opravu silničního tělesa,“ popsal Vacula.

Oprava by mohla být dokončena během října. Poprvé jsou pak řidiči nuceni úplně zastavit v Zádveřicích, kde se už od července opravuje most a průjezdný je pouze jeden pruh. Provoz tam řídí semafory. Podle Vaculy toto omezení potrvá až do 15. listopadu. Na další semafor narazí řidiči jen o několik desítek metrů dál. Za obcí směrem na Vizovice ujíždí rovněž krajnice. „V současné době se tam dokončuje pilotová stěna, předpokládané dokončení prací je v říjnu letošního roku,“ informoval ředitel zlínské správy. Krajnice se rovněž opravuje před obcí Jasenná. I tam musejí řidiči zastavovat kvůli semaforu.

Opravy hlavního tahu na Vsetín neztěžují jízdu jen řidičům osobních aut. Zpoždění nabírají kvůli třem světelným signalizacím i autobusové linky. „V době dopravní špičky se tvoří kolony vozidel, které na sebe navazují, takže například autobus jedoucí ze Zlína do Vsetína má sice na semaforu u mostu v Zádveřicích zelenou, ale nemůže omezením projet, protože za mostem končí kolona z následující uzavírky,“ popsal komplikace ředitel ČSAD Vsetín Josef Růčka. Dodal, že některé autobusové spoje tak mívají i dvacetiminutové zpoždění.

Časté stání na červenou se nelíbí ani samotným řidičům. „Je to nepříjemné, ale nedá se nic dělat. Hlavně ať se to co nejdříve opraví. Nechápu ale, proč to neopravují v noci, jako to dělají v jiných evropských zemích,“ mínil Pavel Bednář, který přes Zádveřice několikrát do týdne projíždí.