„Kupuju si unich jídlo dvakrát až třikrát týdně. Jejich kuchyně mi chutná, navíc jsou levní a hlavně si to můžu vzít sebou, což je při mé práci podstatná výhoda,“ řekl Michal Vlček, pracující jako kameraman vregionální televizi. „Já kČíňanům chodím vyloženě kvůli dietě. Kuře srýží je lepší alternativa než gyros vhousce nebo nějaká omáčka. Navíc dávají velké porce, zjedné se najím já imůj osmiletý syn,“ přidává se Erika Daněčková zeZlína.

Asijská bistra vČesku na rozdíl od zbytku Evropy provozují většinou Vietnamci. Na podnikání vgastronomii se vrhli poté, co jim už tolik nevynáší stánkový prodej slevným textilem.

„Musím říct, že lidé knám chodí. Museli jsme ale náš jídelníček poněkud upravit potřebám Čechů, přidali jsme proto hranolky, gyros nebo smažený sýr,“ vysvětluje súsměvem Ninh Phan Xuan, provozovatel asijského bistra Dragon.

Velkou radost zrychle se rozrůstající konkurence ale nemají provozovatelé dalších restaurací vdevadesátiti­sícovém městě. „Určitě nám část klientely odvádějí, vždyť místní kupní síla není nevyčerpatelná. My ale jednoznačně nabízíme větší kvalitu a komfort vpříjemném prostředí. Myslím si, že to těch deset korun rozdílu mezi cenou našeho meníčka a jejich jídla zcela vymaže,“ tvrdí provozovatel restaurace Morava vcentru krajského města Pavel Kužílek.

Podobný názor má iprovozovatel restaurace Usedmi hříchů Ivoš Dostálek. „Podle mě jde vjejich případě obufet, my se soustředíme na jinou klientelu. Pro nás jsou konkurencí jen cenově, pravdou ale je, že zjejich expanze rozhodně radost nemáme. Zavedli jsme proto imožnost zabalit si jídlo sebou, navíc naši zaměstnanci mají povinnost vyhovět jakémukoliv přání zákazníka,“tvrdí.

Mnoho lidí ale chová vůči asijským bistrům nepřekonatelný blok. Zkazky ovařených kočkách či psech běžně nabízených vrestauracích dálné Asie jsou zkrátka uněkterých lidí přílišživé.

„Před lety jsem navštívil Vietnam, vím, že jsou schopni sníst takřka cokoliv živého, proto bych se knim nikdy najíst nešel,“ tvrdí například zlínský student Martin Janáček.

Podobné argumenty ale důrazně vyvrací vedoucí hygieny výživy Krajské hygienické stanice ve Zlíně Eva Sedláčková. „Věřte, že do jejich provozoven chodíme na kontroly poměrně často. Ničím zásadním se neliší od jiných námi kontrolovaných restaurací. Žádné smažené netopýry, psy nebo kočky tam opravdu nenabízejí,“ říká hygienička.