Pozemky vykoupila od autobusového dopravce plzeňská developerská společnost InterCora s tím, že na nich vybuduje supermarket Kaufland. Od té doby, co z plánované výstavby sešlo, je v otázce dalšího osudu pozemků prozatím ticho po pěšině.

„Jediné co víme je to, že Kaufland v Rožnově nebude. Zástupce Intercory nám dále sdělil jen to, že společnost prozatím nemá s pozemky konkrétní záměr,“ uvedl mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross. S tím, že InterCora je vlastníkem pozemků a navíc je ani nekupovala od města.

„Nemusíme se proto vůbec dozvědět co na nich firma vybuduje,“ mínil Gross.

Starosta města Jaroslav Kubín je však chováním firmy zklamán.

„Už v červnu přislíbili, že do dvou až tří týdnů dostaneme stanovisko, které mimo jiné bude zahrnovat také další kroky, jež s pozemky zamýšlejí,“ uvedl před nedávnem Kubín.

Vyjádření někoho z vedení společnosti InterCora se prozatím Deníku nepodařilo získat. Tiskový mluvčí společnosti Svatopluk Richter pouze uvedl, že majitel firmy je v současné době na zahraniční cestě a k situaci kolem pozemků v Rožnově se vyjádří v až po svém návratu.

Areál autobusových garáží tak i nadále využívá společnost ČSAD Vsetín, ačkoliv už je nevlastní.

„Byli jsme připraveni stěhovat se, ale poté co sešlo z výstavby supermarketu, to bylo zbytečné,“ uvedl výkonný ředitel ČSAD Vsetín Josef Růčka. S InterCorou má dopravce uzavřenu nájemní smlouvu.

„Platí do konce tohoto roku. Je však možné, že se bude ještě prodlužovat,“ prozradil Růčka.