Patříte mezi úzký okruh odborníků, kteří pečují či sledují zdravotní stav pana prezidenta Miloše Zemana. Jak byste ho zhodnotil? Vymyká se, řekněme, normálu v jeho věkové kategorii?

O svém zdravotním stavu prezident Miloš Zeman opakovaně veřejnost informoval. To, že má lehkou formu cukrovky a polyneuropathii dolních končetin, také potvrdilo celé lékařské konzilium. Tato onemocnění nejsou neobvyklá ve vyšším věku. Cukrovka se dá léky dobře korigovat a neurologické onemocnění léčením stabilizovat. Jeho psychický stav je na excelentní úrovni.

Před časem se objevily informace, že trpí rakovinou, i třeba že prodělal lehkou mrtvici. Zakládají se podle vás na pravdě?

Mnohá tato i další vyjádření ohledně zdravotního stavu jsou lživá. Nehorázně se tak vyjadřují lidé, kteří se s Milošem Zemanem ani nikdy nesetkali. Jde jim jen o to poškodit pana prezidenta.

Hodně se mluví o tom, zda by Miloš Zeman v případě znovuzvolení zvládl dalších pět let v pozici prezidenta České republiky. Buďte prosím upřímný, je to v jeho silách?

Jako lékař, který dobře zná zdravotní stav pana Miloše Zemana, jsem stoprocentně přesvědčen, že je schopen dalších pět let svou funkci prezidenta České republiky plnohodnotně zvládnout.

Soupeři pro druhé kolo prezidentských voleb: Miloš Zeman a Jiří Drahoš
Miloš Zeman a Jiří Drahoš budou soupeřit o hlasy voličů v druhém kole