"Zabýváme se více než deseti podáními. Ale vzhledem k pokynu olomouckého státního zástupce nezveřejňovat informace nemohu uvést více," řekla ČTK mluvčí protikorupční policie Veronika Dumková.

Podle vsetínské starostky Květoslavy Othové (KDU-ČSL) by se mohlo jednat o starší záležitost. "Ano, vím, že na činnost vsetínské radnice bylo podáno přes deset anonymních oznámení, ale je to již záležitost stará minimálně dva měsíce," uvedla Othová.

Podle Stejskalové se pracovníci radnice pokoušeli kontaktovat olomoucké státní zastupitelství, kde však již nikoho nezastihli. "Mluvčí protikorupční policie Veronika Dumková nám však sdělila, že služba nově přijala několik anonymních podání," namířených proti činnosti vsetínské radnice, dodala Eva Stejskalová.

Podle starostky Vsetína se vyšetřování týká většiny investičních akcí od roku 1998 a prodejů nemovitostí. "Policie se zajímá o prodeje pozemků od velikosti pět metrů čtverečních v řádech tisíců korun až po veškeré další prodeje, které město od roku 1998 až do roku 2006 uskutečnilo," poznamenal Vladimír Bartoň, ředitel Vsetínské správní a investiční, která má na starosti správu městského majetku.

Podle něho se jedná o stovky transakcí. V některých případech prý policie požaduje i dokumenty, které se vztahují k období po odchodu Jiřího Čunka z funkce starosty Vsetína.

Pracovníci olomoucké pobočky policie oslovili v minulých dnech i místostarostu města Lubomíra Gajduška (KDU-ČSL). Tázali se ho na způsoby převodu nemovitostí od roku 1998 a průběh veřejných zakázek. "Pokud je pravda, že nás vyšetřuje protikorupční policie v souvislosti s dalšími oznámeními, které jdou nad rámec kauzy Čunek, je to poněkud zvláštní," řekl Gajdušek.

Podle něho jsou veškeré transakce města zcela průhledné a schválené zastupiteli. "Nikdy jsme nebyli pokutováni ani Úřadem pro hospodářskou soutěž, pochybení neshledal ani kontrolní výbor zastupitelstva," doplnil Gajdušek.

Někdejší starosta Vsetína Jiří Čunek byl v úterý očištěn v korupční kauze, která se táhla tři čtvrtě roku. Jihlavský státní zástupce Arif Salichov usoudil, že před pěti lety na radnici nevzal úplatek 500.000 korun. Opozice označila konec vyšetřování za zmanipulovaný.

Olomoucké státní zastupitelství ale stále šetří zhruba dvě desítky převážně anonymních trestních oznámení na Čunka. V případě údajných pochybení týkajících se například vsetínského hokeje, veřejných zakázek či jeho rodinného domu však žalobci dosud žádné porušení zákona nenašli. Vyšetřování nadále pokračuje. Předseda KDU-ČSL navíc čelí i dalším trestním oznámením ze strany Romů.