Kandidátem na hejtmana bude Jiří Čunek.

„Chceme nabídnout voličům novou politickou alternativu, která se zaměřuje na společná krajská témata a problémy. Neradi bychom lidi klamali a tvářili se, že krajské volby jsou o celostátních tématech a lídrech,“ uvedl Čunek.

„Spojujeme své síly, protože věříme, že toto spojení je smysluplné a vhodně se doplňuje. Věříme, že díky naší společné kandidátní listině, která je složená z politicky ostřílených osobností KDU-ČSL ze Zlínského kraje a zkušených nezávislých podnikatelů ze Zlína 21, máme šanci uspět,“ komentoval spolupráci obou subjektů Jiří Čunek.

Tibetská vlajka na radnici. Ilustrační foto
Vlajka pro Tibet. Na kterých místech ve Zlínském kraji se v neděli zapojí

Druhé místo kandidátky obsadí zlínský podnikatel a předseda hnutí Zlín 21 Čestmír Vančura.

„Ve většině důležitých oblastí jsme s KDU-ČSL názorově jednotní a sdílíme i společné názory na oblast správy a práci pro budoucnost našeho kraje,“ řekl Vančura.

Zamezit vylidňování kraje

Společným záměrem je podle jejich slov snaha o maximální využití potenciálu Zlínského kraje. Koaliční uskupení chce přispět k rozvoji kraje a zamezit jeho dlouhodobému vylidňování, které obě uskupení považují za velkou hrozbu.

„Mladí lidé odchází z regionu, investice do zdravotnictví a sociálních služeb jsou nedostatečné, trápí nás nedokončená dopravní infrastruktura, chybí nám silní investoři, kteří by vytvořili atraktivní pracovní pozice,“ upozornil Jiří Čunek, jehož ambicí je v krajských volbách zvítězit.

Most v Napajedlech je uzavřen.
Most v Napajedlech je uzavřen. Dopravní kolaps se nekonal

„Netajím se tím, že chci vždy vyhrát. Počítáme s výsledkem významným přes dvacet procent,“ uvedl Čunek. Podobnými cíli se netají ani Vančura.

„Líbilo by se nám 21 procent a více,“ řekl.

Na společné kandidátce se objeví padesát jmen, přičemž 38 z nich navrhne KDU-ČSL a dvanáct Zlín 21. Programové prohlášení nové koalice a její název pro krajské volby představí společně do konce června.

Krajské volby se uskuteční letos na podzim. Přesný termín zatím nebyl vyhlášen. Zastupitelstvo Zlínského kraje čítá 45 členů. Volby před čtyřmi lety vyhrálo ANO 2011.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ředitel Zoo Zlín Roman Horský o uplynulém roce 2023

Zdroj: Dominik Pohludka