Jedni z nich byli i manželé Marešovi, kteří se na projížďku vypravili se svými vnoučaty.

Jako zkušení kolaři už mají „pár“ kilometrů za sebou. „Já jezdím na kole už padesát let a pořád mě to baví,“ uvedl Bohuslav Mareš. Dodal, že se tomuto koníčku oddává třikrát týdně.

V tom ho podporuje i manželka. „Projezdili jsme Rakousko, Švýcarsko a Chorvatsko,“uvedla Marešová. Nejvíce se jim líbilo právě v Rakousku, kde se mohli projet selským dvorem. „Z jedné strany nás sledovali krávy, z druhé ovce. Bylo to zajímavé,“přiz­nal Mareš.

Právě zde zdolali i svou nejdelší trasu, sto dvacet kilometrů. „Je to opravdu dřina, ale ten zážitek za to stojí. Především cyklotrasy jsou tam krásné a jde vidět, že to dělají pro lidi,“vysvětlil. Jízda však nemusí být vždy příjemná, pokud vás zastihne déšť, není to zrovna ideální.

„Vzpomínám, když jsme jednou jeli v dešti asi šedesát kilometrů. Co se dá dělat. Nasadíte pláštěnku a vyrazíte,“ sdělil Mareš. A co by nemělo scházet správnému cyklistovi?

„Především chuť šlapat a dobrá nálada. I když je před vámi kopec, tak si musíte říct, že ho zdoláte a potom to už jede jako po másle,“vysvětlil Ma­reš.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.