Šestnácti– milionovou investici si jednotlivé obce rozdělily podle nákladů na délku úseku ve svém katastru. Staré Město tak zaplatilo přes šest milionů korun, Babice bezmála pět a půl milionu a Huštěnovice necelých pět milionů. „Šedesát procent z této částky pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Hlavním cílem investice je bezpečnost a rozvoj cykloturistiky,“ poznamenal Josef Bazala, starosta Starého Města.

Sobotní slávou, která začne hodinu po sobotním poledni u Baťova kanálu, však staroměstští radní s budováním cyklostezek nekončí. Již dnes mají povolení na stavbu stezky mezi Starým Městem a Nedakonicemi za osmnáct milionů korun. „Pokud se nám podaří získat dotace, chtěli bychom začít budovat,“ doplnil Bazala. Další komunikace pro bicykly má v budoucnu spojit Staré Město se Zlechovem a Buchlovicemi.

Plány na cyklostezku spřádají také v Babicích. „Právě připravujeme projektovou dokumentaci pro územní řízení na cyklostezku Babice – Kroměříž. Pokud vše půjde, jak má, rádi bychom náš úsek do Spytihněvi dokončili do pěti let,“ prozradil Miloslav Maňásek, starosta Babic. Jedním z problémů by však mohl být výkup pozemků. Právě proto by měla tato stezka vést výhradně přes pozemky Povodí Moravy.