Tam se napojíme na frekventovanou silnici. Naštěstí na ní nezůstaneme dlouho a u rozcestníku na místě zvaném Pindula se dáme vlevo po žluté turistické značce.

Po zpevněné cestě pohodlně projíždíme Zlínským lesem, míjíme rozcestník Pod Klenčovem a 536 metrů vysoký Klenčov, ze kterého je pěkná vyhlídka. Od žluté značky se při sjezdu do Provodova na chvíli odpojíme, ale v obci se zase obě cesty spojí dohromady.

Míříme k poutnímu místu zvanému Maleniska. Po pravé ruce přitom máme zříceninu hradu Rýsov a Čertův kámen, ke kterému se váže několik lidových zkazek a povídaček. My se však držíme žluté značky a tlačíme kolo do prudkého kopce vedoucího až ke kostelu Panny Marie Sněžné.

Tady se můžeme napít léčivého pramene. Ten se prý ukázal ve snu zbožné mlynářce, která trpěla oční chorobou a uzdravila se po omývání vodou ze studánky. Když se takto uzdravil i majitel luhačovického panství hrabě Serenyi, dal vystavět v roce 1735 nad pramenem kapličku.

Pak se vydáme po krásné lesní křížové cestě se čtrnácti zastaveními. Cesta vede lesem do kopce, takže je lepší kolo vést vedle sebe. Naštěstí už nás pak čeká jenom sjezd. Stále po žluté značce míříme k Řetechovu po zpevněné lesní cestě a odtud dále do Luhačovic po silnici, až dorazíme k rozcestníku Nad Pražskou čtvrtí.

Nedaleko je Jezírko lásky, přehrada nebo naučný okruh Dušana Jurkoviče, takže kdo má ještě chuť poznat okolí Luhačovic, má z čeho vybírat. Ti ostatní, kteří už se vidí na kolonádě s Vincentkou v ruce, pak jenom následují žlutou až do centra města, kde náš výlet končí.

Informace o výletě

Délka: 20 km
Trasa: Zlín – Jaroslavice – Kudlov – Pindula – Pod Klenčovem – Provodov – Malenisko – Řetechov – Nad Pražskou čtvrtí – Luhačovice
Co vzít s sebou: cykloturistickou mapu č. 152 (Hostýnské a Vizovické vrchy), cyklovýbavu, brašnu s nářadím, pití a svačinu, fotoaparát