„Akce s podtextem – autosalon pod širým nebem – bude současně probíhat na třech místech. Ve Zlatém jablku již nyní probíhá výstava několika vybraných závodniček, na náměstí Míru pak aktivní část s představením záchranného systému a srdce akce bude v parku Svobody,“ láká šéf Czech Drive Miloslav Regner.

To nejzásadnější a zpoplatněně bude v sobotu od 10 do 18 hodin probíhat v okolí zlínského zámku, kde na příchozí čeká vedle výstavy soudobých a historických vozidel také zajímavý program pro rodiny.

„Pro děti přibude soutěžních stanovišť na celkových třináct, k dispozici ale budou i závodníci k rozhovorům a autogramiádám, které letos budou dvě – ve 12 a 15 hodin,“ upřesnil zástupce ředitele akce Jan Regner.

Jestliže při loňské premiéře bylo k vidění 135 motoristických exponátů, letos jich bude 181. „Připraveno bude 139 automobilů včetně závodničky Alexeje Lukjaňuka, 28 motocyklů, 11 kamionů, jeden autobus, trolejbus a nově i větroň,“ upozornil Regner mladší, jenž doufá také ve zvýšený zájem veřejnosti.

„Loni za námi dorazilo necelých šest tisíc návštěvníků. Letos snad toto číslo ještě vylepšíme,“ přeje si.

Jestliže uplynulý ročník patřil ekonomicky mezi ztrátové, nyní by rádi celou akci dostali do kladných čísel.

Vstupné jsme nezdražili

„Nezdražili jsme vstupné, vystavovatelé dál nic neplatí. Nikde jsme v tomto směru nepřitvrdili, jen jsme získali více sponzorů a věříme ve větší návštěvnost,“ přiznal Miloslav Regner, jenž se o podobný projekt pokoušel už v roce 2010 v Otrokovicích, kde to ale nedopadlo podle jeho představ.

„Tehdy jsme prodělali asi sto padesát tisíc korun a zjistili, že tudy cesta nevede a na léta jsme se v tomto zabrzdili. Až loňský ročník, kdy jsme si dali jiný úkol, vše změnil, třebaže jsme byli ztrátoví jen asi o tisíc korun méně než v Otrokovicích. Czech Drive primárně slouží k propagaci Barumky jako naše další projekty, ale i pomoci přimět děti ke sportu obecně,“ zdůraznil Jan Regner.

Snem šéfa organizátorů Barumky je vybudování muzea jedné z nejlepších rallyových soutěží na starém kontinentu.

„Překrásné muzeum mají v Itálii. Já se už toho u nás asi nedožiji, ale snad se to povede mým nástupcům,“ je optimistou Miloslav Regner.