Motoristický svátek Czech Drive pod taktovkou zkušených organizátorů z Barum Czech Rally Zlín i přes nepřízeň počasí milovníky burácejících motorů i naleštěných auťáků opět přilákal.

Mezi tahouny letošní výstavy patřily znovu repliky prvorepublikových strojů Antonína Pavelky, elektromobilu Dora z roku 1906 nebo prvního motocyklu, tahákem byla i osmapadesát let stará Škoda Felicia. Vůz si v 70. letech zahrál ve filmu režiséra Václava Vorlíčka Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Představil ho Vladimír Němec z Metylovic na Frýdeckomístecku, který vlastní celkem deset veteránů. Hrdým majitel se stal před třemi lety.

Velkému zájmu se těšily i buicky nebo bugatky.

„Samozřejmě že bych je bral. Na to by mi ale plat nestačil,“ smál se kuchař Antonín Vavrečka ze Zlínska, který se na krasavce nemohl vynadívat.

Na prostranství před zlínskou radnicí předvedly spolupráci složky integrovaného záchranného systému.

„Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby společně zasahují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech, uvedl Miloslav Regner s tím, že do programu zahrnuli opět i ukázky výuky první pomoci pro veřejnost, ukázky hasičského vybavení, stříhání vozu a prezentaci státní i městské policie.

Výtluky, ilustrační foto
Na zničené cestě z Pohořelic řidiči riskují. Plánují její opravu
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně připravila novou výstavu, která formou původní fotografické a plánové dokumentace a řady archivních materiálů přiblíží významnou Baťovu mezinárodní veřejnou bytovou soutěž, která byla vyhlášena v lednu 1935. Výsta
Zlínskou galerii zaplnily návrhy bydlení za éry Bati